Könyvek: Társadalomtudomány

Tételek száma: 128

Platonis Rei Publicae Libri Decem. Ex recognitione Caroli Friderici Hermanni. Lipsiae, 1898, B. G. Teubneri,3+318 p. Görög nyelven. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, régi bélyegzésekkel.
20392.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Plato: Republic. [Politeia = Állam.] Translated with an Introduction and Notes by Robin Waterfield. Oxford World's Classics. Bp.,2008,Oxford. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20393.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Duanduan Li - Yanping Xie: Chinese Vocabulary. Schaum's Outline Series. New York, 2002, McGraw Hill. Angol és kínai nyelven. Kiadói papírkötés, az alsó sarkánál gyűrődéssel.
20394.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Mandate for Leadership III: Policy strategies for the 1990s. Edited by Charles L. Heatherly and Burton Yale Pines. Washington, 1989, The Heritage Foundation. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20395.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

William A. Wilson: Folklore and Nationalism in Modern Finland. Bloomington-London, 1976, Indiana University Press. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. / In English language. Hardcover, with dust jacket.
20396.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Reza Nazari - Somayeh Nazari: Read and Write Persian Language in 7 Days. A Workbook and Step-by-Step Guide. Middletown (DE), 2017. Angol és perzsa nyelven. Kiadói papírkötés.
20397.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Tova Höjdestrand: Needed by nobody. Homelessness and Humanness in Post-Socialist Russia. Culture and Society after Socialism. Ithaca - London,2009.,Cornell University Press. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20398.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Frederick Ferré: Basic modern philosophy of religion. New York,1967,Charles Scribner's Sons. Angol nyelven. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, az elülső borító felső sarkán gyűrődésnyommal.
20399.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Quin Xue Herzberg - Larry Herzberg: Basic Patterns of Chinese Grammar. A Student's Guide to Correct Structures and Common Errors. Berkeley (CA),2020., Stone Bridge Press, 127 p. Kínai és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20400.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Platonis Euthydemus Protagoras. Ex recognitione Caroli Friderici Hermanni. Lipsiae, 1868, B. G. Teubneri,3+198 p. Görög nyelven. Korabeli átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
20401.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

C.G. Jung: Emlékek, álmok, gondolatok. Feljegyezte: Aniela Jaffé. Ford.: Kovács Vera. Bp., 1987, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.  "A modern pszichológia egyik igen jelentős, sokat vitatott vezéralakja, Freud tanítványa - ellenlábasa - és művének, részben, folytatója, a svájci Carl Gustav Jung memoárjaiban számos belső - lelki - "emléket", megfejtett-megfejtetlen "álmot", gondolkodásra serkentő "gondolatot", néhány izgalmas esettanulmányt, valamint természeti népek körében szerzett úti élményt hagyott az utókorra. Dr. Buda Béla írja a kötethez csatlakozó, Jung munkásságát a mai lélektan tükrében elemző tanulmányában: "Jung - ez nem kétséges - európai örökségünk része. Hatása a pszichológián, a pszichoterápián túl a művelődéstörténetben, a társadalomfilozófiában, az irodalomelméletben, sőt kiváló szépírók alkotásaiban is lemérhető. Elég, ha a Svájcban letelepedett Kerényi Károly munkásságára utalunk. [...] Visszaemlékezéseinek most megjelenő gyűjteménye plasztikusan mutatja személyiségét. Olyan ember áll az olvasó elé, aki mélyen átélte egyedi sorsát, igyekezett megérteni önnön lényegét és megvalósítani önmagát; a szó legteljesebb értelmében európai volt. Élete - az említett buktatókkal is - példázatos és keresésre sarkalló. Bízunk benne, hogy itt közreadott gondolatai fölkeltik majd az olvasó érdeklődését a szerző többi műve iránt is, s hogy ezek ismeretében maga is tehet néhány lépést előre az objektív önmegismeréshez vezető úton."" [moly.hu]
20402.

C.G. Jung: Emlékek, álmok, gondolatok. Feljegyezte: Aniela Jaffé. Ford.: Kovács Vera. Bp., 1987, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.

"A modern pszichológia egyik igen jelentős, sokat vitatott vezéralakja, Freud tanítványa - ellenlábasa - és művének, részben, folytatója, a svájci Carl Gustav Jung memoárjaiban számos belső - lelki - "emléket", megfejtett-megfejtetlen "álmot", gondolkodásra serkentő "gondolatot", néhány izgalmas esettanulmányt, valamint természeti népek körében szerzett úti élményt hagyott az utókorra.
Dr. Buda Béla írja a kötethez csatlakozó, Jung munkásságát a mai lélektan tükrében elemző tanulmányában: "Jung - ez nem kétséges - európai örökségünk része. Hatása a pszichológián, a pszichoterápián túl a művelődéstörténetben, a társadalomfilozófiában, az irodalomelméletben, sőt kiváló szépírók alkotásaiban is lemérhető. Elég, ha a Svájcban letelepedett Kerényi Károly munkásságára utalunk.
[...] Visszaemlékezéseinek most megjelenő gyűjteménye plasztikusan mutatja személyiségét. Olyan ember áll az olvasó elé, aki mélyen átélte egyedi sorsát, igyekezett megérteni önnön lényegét és megvalósítani önmagát; a szó legteljesebb értelmében európai volt. Élete - az említett buktatókkal is - példázatos és keresésre sarkalló.
Bízunk benne, hogy itt közreadott gondolatai fölkeltik majd az olvasó érdeklődését a szerző többi műve iránt is, s hogy ezek ismeretében maga is tehet néhány lépést előre az objektív önmegismeréshez vezető úton.""
[moly.hu]

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Rym Bettaieb: Complete Guide to Arabic Script reading and wirting. Edited by Christopher A. Warnasch. 2008., Living Language. Arab és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
20403.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft