Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 426

Vezda János: Ügyünk volt a rendőrséggel. DEDIKÁLT! (Trunkó Barnabássak.) hn., én., Budapesti Közbiztonsági és Módszertani Központ Alapítvány - BRFK Baráti Kör Egyesület. Kiadói papírkötés.
20974.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Kaposy Miklós: Umbulda. Riportszatíra. A szerkesztő, Geszty Péter által DEDIKÁLT példány. (Geszty Péter (1932-1987) dramaturg, szerkesztő, humorista, Geszti Péter dalszövegíró édesapja.) Bp., 1984,IPV. Kaján Tibor illusztrációival. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval.
20975.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Berkesi András: Szerelem három tételben. A szerző Berkesi András (1919-1997) író által DEDIKÁLT példány. Bp.,1985,Magvető-Zrínyi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20976.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Szilvási Lajos: Albérlet a Síp utcában. A szerző, Szilvási Lajos (1932-1996) József Attila-díjas író, újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 1976, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20977.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Fekete Gyula: A hű asszony meg a rossz nő. DEDIKÁLT! Bp., 1967, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés.
20978.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül. Regények és elbeszélések. Bp., 1929, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel. Ex libris-szel: Kovács Ödön könyve, szecessziós exlibris, klisé, papír, jelzett a dúcon (WH/HW 1912?), 17x10 cm.
20979.

Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül. Regények és elbeszélések. Bp., 1929, Athenaeum. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel.
Ex libris-szel: Kovács Ödön könyve, szecessziós exlibris, klisé, papír, jelzett a dúcon (WH/HW 1912?), 17x10 cm.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Wells, [Herbert George]: Egyelőre... (Egy lady arcképe). Ford.: Gaál Andor. Bp., é.n., Pantheon, 408 p. Kiadói aranyozott félbőr-kötés, minimálisan sérült gerinccel.
20980.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Lászlóffy Aladár - Kántor László: Házsongárd. Bp., 1989, Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kissé kopott kiadói papír védőborítóban. + Radó Dezső: A temető csendje. Bp., 1987, Vízügyi Dokumentációs Szolgáltató Leányvállalat. Kiadói papírkötés.
20981.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Méhes András: Szivek tolmácsa. Szerelmi levelező az életben előforduló minden alkalomra. Emlékversekkel megtoldva. Bp., 1917, Franklin. 4. kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, laza fűzéssel.
20982.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Múzeumi füzetek 4. sz. Aszód, 1968.,Petőfi Múzeum Kiadói papírkötés, a hátsó borítónál a ragasztás elengedett. Megjelent 1000 példányban.
20983.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

James Joyce: Kamarazene. Bp., 1958. Európa. 85p. Kiadói egészvászon kötésben. Papír védőborítóval.
20984.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Zsolt Béla: Kőért kenyér. Vezércikkek 1921-1939. Bp., 1939,(Tábori és Társa Bt.) Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a gerincen kis hiánnyal.  Zsolt Béla (1898-1949) író, úságíró. Szépirodalmi műveivel kisebb sikereket ért el, mint publicisztikájával. Olvasóközönsége főleg a liberális polgárság volt. A rendszer népellenes és antiszemita intézkedéseit támadó polemikus cikkei általában a haladó körökben tekintélyt szereztek nevének. 1944 tavaszán munkatáborba vitték, onnan Bergen-Belsenbe, majd Kastner Rezső segítségével Svájcba jutott. Innen tért haza. 1945 után a megalakuló Magyar Radikális Pártnak tagja lett, majd a párt lapja, a Haladás c. polgári radikális hetilap főszerkesztője lett, és maradt haláláig.
20985.

Zsolt Béla: Kőért kenyér. Vezércikkek 1921-1939. Bp., 1939,(Tábori és Társa Bt.) Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, a gerincen kis hiánnyal.

Zsolt Béla (1898-1949) író, úságíró. Szépirodalmi műveivel kisebb sikereket ért el, mint publicisztikájával. Olvasóközönsége főleg a liberális polgárság volt. A rendszer népellenes és antiszemita intézkedéseit támadó polemikus cikkei általában a haladó körökben tekintélyt szereztek nevének. 1944 tavaszán munkatáborba vitték, onnan Bergen-Belsenbe, majd Kastner Rezső segítségével Svájcba jutott. Innen tért haza. 1945 után a megalakuló Magyar Radikális Pártnak tagja lett, majd a párt lapja, a Haladás c. polgári radikális hetilap főszerkesztője lett, és maradt haláláig.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft