Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 426

Tolsztoj, L. N.: Mérceláb. Bp., Népszava. Kiadói kartonált kötés, gerinc kissé sérült, kopottas állapotban.
21046.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft

Földi Mihály: Urak és szolgák. Bp., Athenaeum. Újrakötött félbőr kötés, kopottas állapotban.
21047.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Moldova György: Hajósok éneke. Válogatott riportok. (Aláírt!) Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Moldova György (1934-2022) Kossuth-díjas és kétszeres József Attila-díjas író által aláírt példány.
21049.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Tu Fu versei. Ford.: Illyés Gyula, Kormos István, Kosztolányi Dezső, Lator László, Nemes Nagy Ágnes, Szabó Lőrinc, Weöres Sándor. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
21050.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Eino Leino: Himnusz a tűzhöz. Válogatott versek. Vál., ford és az utószót írta: Képes Géza. A fordító, Képes Géza (1909-1989) négyszeres József Attila-díjas költő, műfordító, a Magvető Könyvkiadó egyik alapítója által DEDIKÁLT példány! Bp., 1978,Európa. Kiadói kartonált papírkötés, hiányos, sérült kiadói papír védőborítóban,
21051.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Steinhofer Károly: Tanulságos olvasmányok. Bp.,[1918.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 62+1 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon szakadással, egy lapon firkával.
21052.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Madách Imre: Az ember tragédiája. A Pesti Napló olvasóinak. A költő arcképével, egy kézirat-hasonmással és Zichy Mihály öt fénynyomatú képével. Bp., 1897, Athenaeum. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, rossz állapotban, foltos borítóval, sérült gerinccel, a könyv elején a címlap és a táblák kijárnak.
21053.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

B. Radó Lili 2 dedikált kötete: Úgy érzem, éltem. - - versei. Bp., 1935, Vajda János Társaság. Kiadói papírkötés, ázott, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, az utolsó két lap különvált a fűzéstől. + Ének az éjszakában. Bp., 1942, Cserépfalvi. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, sérült, hiányos borítóval, ázásnyomokkal, helyenként sérült lapokkal. Mindkét kötet a szerző, B. Radó Lili (1896-1977) költő, író, műfordító által dedikált.
21054.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Petőfi Sándor: János vitéz. 1845, Vahot Imre. REPRINT! Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
21055.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

21056.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Az emberke tragédiája. Madách Imrike tán istenkéről, Ádámkáról és Luci Ferkóról a versikéket írta Karinthy Fricike. Bp., 1994, Háttér. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.
21057.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Karátson Gábor: Hármaskép. Leonardo, Grünewald, Vajda Lajos. Bp., 1975, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
21058.

Kikiáltási ár:
2 200 Ft
5,96
6,88

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft