Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 66

Völgyesi Ferenc: Ember- és állat-hypnosis. Tekintettel az agy phylo- és ontogenesisére. (Dedikált.) Budapest, 1938. Novák Rudolf és Társa Tudományos Könyvkiadóvállalat és Orvosi Szakkönyvkereskedés [ny. n.] 1 t. (hártyapapírral védett címképen a szerző portréja) + 295 + [1] p. Dedikáció a címkép verzóján: ,,Őfensége vitéz József Ferenc királyi herceg úrnak! Legmélyebb hódolatteljes tisztelettel Völgyesi Ferenc okl. ezredorvos. Budapest, 1938". Az oldalszámozáson belül szövegközti felvételekkel és részben színes ábrákkal gazdagon illusztrált kötet legkivált az állati hipnózis és a psziché kondicionálásának kérdéskörével foglalkozik, az állatkísérleteket bemutató kötet képanyagában analóg műszerekre kötött, hipnózisba volt szárnyasok, kutyák, medvék [!] és majomfélék felvételeiben tallózhatunk. A kötet második fele az állati és emberi központi idegrendszer, az agy ontogenezisét vizsgálja, oldalszámozáson belül számos színes szövegközti ábrával. Völgyesi Ferenc hipnotizőr és közhíresség szakmunkája emlékezetes bepillantást nyújt a korszak műszaki segédlettel végzett pszichés kísérletezésének világába, mely feltűnően mellőzi a kísérletezés morális kérdéseit. Néhány oldalon enyhe foltosság, a címkép és a második ív fűzése megerősítve. Az első előzéken régi katalógusszám, a címképet védő hártyapapíron apró hiány. (Lélek- és természettudomány, XIX-XX. szám.) Aranyozott, kötéstábláin foltos kiadói egészvászon kötésben.
20164.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kneipp, Sebastian:  Meine Wasser-Kur, durch mehr als 35 Jahre erprobt und geschreiben zur Heilung der Krankheiten und Erhaltung der Gesundheit. Mit dem Bildnisse der Verfassers.  Kempten, 1892. Verlag der Jos. Köfel'schen Buchhandlung (Buchdruckerei der Jos. Köfel'Schen Buchhandlung). 1 t. (címkép) + VII + [1] + 376 + [16] p.  Sebastian Kneipp (1821-1897) bajor katolikus pap és természetgyógyász, a mérsékelt táplálkozással és sok mozgással kiegészített természetes gyógymód hirdetője. Szövegközti illusztrációkkal kísért vízgyógyászati munkájában bőséggel tallózhatunk a különféle vízkúrákban, hát-, fej-, térdleöntésekben, gőzölésekben és borogatásokban, fürdőkben és pakolásokban, majd gyógynövényterápiás javaslatai követnek. A munka harmadik része a XIX. század utolsó harmada betegségeinek katalógusa, a betegségek leküzdésére jobbára a természetes gyógyászat eljárásait javasolja. A munka első kiadása 1886-ban jelent meg, példányunk a 41. kiadásból származik. A terapeuta és pap Bad Wörishofen-i kolostora valóságok zarándokhellyé, majd gyógyhellyé vált a századvégen, a számos előkelőséget, többek között koronás főket és a pápát is kúráló Kneipp hírneve egyre csak nőtt a század utolsó évtizedében, a századfordulóra a Kneipp-kúra fogalommá vált, a bajor természetgyógyász pedig világszerte a legismetebb németek egyikévé vált.  Aranyozott gerincű, illusztrált, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20165.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Scheiner J.: Népszerű asztrofizika. Bp., 1916. Kir. Magyar Term. Tud. Társ. Kiadói (Gottermayer) egészvászon kötésben minimális kopással.
20166.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Donáth Tibor: Funkcionális anatómia. Egészségügyi szakiskolák szakjegyzete. Bp., 1959, Medicina. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval, ceruzás aláhúzásokkal. Megjelent 1100 példányban.
20167.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Schmidt Sándor: A drágakövek II. kötet harmincnégy eredeti rajzzal. Bp., 1890, Kir. M. Természettudományi Társulat. 319p. Kiadói kopott egészvászon-kötés, jó állapotban.
20168.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

20169.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Rédey István: A Wegener-féle elmélet geodéziai jelentősége Budapest, 1940. Magyar Királyi Honvéd Térképészeti Intézet. 52 p. A lemeztektonikai elmélet földtani konzekvenciáit levonó tanulmányt oldalszámozáson belül számos szövegközti ábra és néhány egész oldalas térképvázlat kíséri. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Példányunk levelein enyhe hullámosság. (Különlenyomat a ,,Térképészeti Közlöny VI. kötet 1-2. számából.) Fűzve, enyhén sérült gerincű kiadói borítóban.
20170.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Magyar kisdedóvó. A kisded összes foglalkozásának gyűjteménye és vezérkönyve. Szerk.: Peres Sándor, Stepanko Albert, Halász Sarolta, Hankovitsné Fábián Irma, Özv. Székely Gáborné. Bp., 1908., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, és a könyvtest szétvált.
20171.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

G. M. Pavlov: Anatómia és élettan. Egészségügyi szakiskolák részére elfogadott tankönyv. Bp., 1950, Magyar-Szovjet Társaság Új Magyar Könyvkiadó. Átkötött félvászon-kötésben, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példány.
20172.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

A nő mint háziorvos. Az egészség ápolásának kézikönyve. Fischer-Dückelmann Anna nyomán közrebocsájtotta, előszóval és jegyzetekkel ellátta Hugonnai Vilma I-II. köt. Bp., 1907, Minerva. VIII, 447 l. 15 t.; 344 l. 17 t. Rendkívül gazdag szövegközti képanyaggal. A táblák és a melléklet színesek. Festett, aranyozott kiadói egészvászon-kötésben, kopott borítóval
20173.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Lukács Pál: Hogyan éljen a gyomor- és bélbajos ember? Bp., én., Novák Rudolf. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, javított gerinccel, a könyvtest elvált a borítótól, a könyvtest szétvált, és a lapok kijárnak, rossz állapotban. + Rapaport Samu: Ideges gyomor- és bélbajok keletkezése és gyógyítása. Pszichoanalitikai tanulmány. Bp., 1931, Lélekkutatás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval és sérült, szétvált könyvtesttel, rossz állapotban.
20174.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Dr. Jankó János: A Nilus deltája. A delta földtani és földrajzi felépülése. Bp., 1890, [M. Kir. Földtani Intézet] (Franklin-ny.), 2 sztl. lev.+ 227-341 p.+ (1) p.+ 4 t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétesett állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
20175.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft