Könyvek: Természettudomány, medicina

Tételek száma: 66

Kraus, Bernard: Diagnose und Therapie der Krankheiten des Menschen [...] Nebst einem Anhange über Balneologie von - - . I. Band. [I. köt.] Wien, 1877, Moritz Perles, 17+(3) p.+ IV+980 p. Német nyelven. Korabeli, rendkívül dekoratív rézveretes, kapcsos félbőr-kötésben, helyenként kissé koszos, sérült lapokkal, az elülső szennylapon tulajdonosi bejegyzéssel: ,,kis Harta, [1]886, Johan Allgaier".
20152.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Krepuska Géza - Krepuska István: Fülgyógyászat. Bp., 1936., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. + Krepuska István: Orr-, torok-, gégegyógyászat. Bp., 1942., Magyar Orvosi Könyvkiadó Társulat. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötések, kissé kopott borítókkal.
20153.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Ian A. Baker: A tibeti gyógyítás művészete. Deepak Chopra előszavával, Romio Shrestha festményeivel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
20154.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft

Stäckel, [Paul] Pál - Bolyai Farkas - Bolyai János: Bolyai Farkas és Bolyai János geometriai vizsgálatai. Kiadta, életrajzzal és magyarázattal ellátta Stäckel [Paul] Pál. Magyarra fordította Rados Ignácz. I-II. kötet. [Teljes.] Budapest, 1914. Magyar Tudományos Akadémia (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (címkép) + XII + 288 p.; IV + 295 + [1] p. + 1 t. (mozgatható részeket is tartalmazó geometriai tábla). Egyetlen magyar kiadás. Paul Stäckel (1862-1919) német matematikus munkája az első Bolyai-monográfia. Eredeti nyelven először 1913-ban jelent meg, ,,Wolfgang Bolyai und Johann Bolyai geometrische Untersuchungen" címmel. A munka második része: Szemelvények a két Bolyai műveiből. Oldalszámozáson belül számos szövegközti geometriai ábrával. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Pamlényi 192. o. Fűzve, illusztrált, sérült kiadói borítóban, az első kötet gerince hiányos, fűzése laza, a lapszélek kissé gyűröttek, az első kötet hátsó borítójának fűzése laza.
20155.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft

Müller, G. (szerk.): Neuer vollständigster Hausdoktor, oder das Buch vom gesunden und kranken Menschen. Reichhaltigste Sammlung der bewährtesten alten und neuen Hausmittel und Naturheilarten gegen fast alle vorkommenden Krankhetien. Herausgegeben von Dr. G. Müller. Mit Abbildungen. Neuster Stereotyp-Ausgabe. [Nürnberg, 1910 körül. Hempfling Verlag (ny. n.)] 128 p. Német nyelvű népies háziorvosi útmutatónk a családi nyavalyákra a századforduló környékén elterjedt természetgyógyászati eljárásokat ajánl: vízgyógyászati eljárásokat ajánl, különféle gyógyító leöntéses eljárásokat ismertet oldalszámozáson belül szövegközti ábrákkal kísérve. A részletes tárgymutató után ábrákkal kísért elsősegély-nyújtási tudnivalók. G. Müller orvosi tanácsadója elé kötve a ,,Volkstümlicher Hausschatz über Kräuterkunde und Gesundheitspflege mit Abbildungen der wichtigsten Kräuter" címet viselő gyógyfüves népi gyógyászati könyvecske 45 + [3] p. terjedelmű első fejezete (Selbstverlag Emil Reichelt, Bodenbach, 1910 körül). A hátsó kötéstáblán az egykori tulajdonos magyar nyelvű házi feljegyzései. Korabeli, enyhén foltos félvászon kötésben, az első kötéstáblán színes kőnyomatú illusztrációval.
20156.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Dr. Majer Antal: Erdő- és termőhelytípusok útmutató növényei. Dr. Csapody Vera illusztrációival. Bp.,1963, Országos Erdészeti Főigazgatóság. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Ritka!
20157.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Charles C. Turner: Küzdelem a levegő meghódításáért. Ford. Fröhlich Károly. Ismeretterjesztő Könyvtár. Bp., 1916, Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapélekkel.
20158.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Dr. Adolf Meyer: Brehms Tierleben. 10 kötet. Wien, (cca 1880-1890), Gutenberg-Verlag. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, változó, túlnyomórészt jó állapotban.
20159.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Littrow, [Joseph Johann von]: Die Wunder des Himmels. Gemeinverständliche Darstellung des Weltsystems. Gemäß dem jetzigen Stande der Wissenschaft neubearbeitet von Dr. Paul Guthnick. Berlin, 1910, W. Herlet. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Német nyelven. Kiadói aranyozott, dombornyomott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel, néhány lapot és képtáblát kitéptek.
20160.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kövesligethy Radó: Mathematikai és csillagászati földrajz. A tudományos földrajz kézikönyvei I. köt. Szerk.: Lóczy Lajos. Bp., 1899, Kogutwicz és Társa Magyar Földrajzi Intézete, XXII+2+911 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső előzéklapnál a kötés javított, hiányzó címlappal (III/IV.), ceruzás bejelölésekkel.
20161.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Az emberszabású majmok és szervezetök. Ford. Thirring Gusztáv. Bp. 1888. K. M. Termtud. Társ. 279 l. Termtud. Könyvkiadó-Váll. XXXIV. kötete Kiadói kissé laza egészvászon-kötésben címlapon intézményi bélyegzővel
20162.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20163.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft