Number of items: 394

Zsolnay 24 részes 6 személyes vadászmintás étkészlet. Jelzett, teljes, jó állapotban, 1 tál alján lepattanással.
12240.

90 000 HUF
243,90
281,25

Zsolnay aranyhal mintás kancsó. cca 1885, magastüzű mázakkal festett finomfajansz, aranykontúrozott aranyhal mintákkal díszítve. Alján jelzett: máz alatti kobaltkékkel családi jegy és Made in Hungary felirat. Repedezett mázzal, kopással, m: 15 cm /// A Zsolnay-család tagjai keleti utazásaikról küldték haza az ott megismert kínai porcelánokat, kezdetben ezeket igyekeztek utánozni a pécsi Zsolnay gyárban. A jelen aukción szereplő kancsó is kínai előképeket követ: sajátos felülnézeti perspektívából úszkáló aranyhalakat és hínárnövényeket ábrázol, aranykontúrozással. Rendkívül ritka gyűjtői darab.
12241.

40 000 HUF
108,40
125,00

12242.

28 000 HUF
75,88
87,50

cca 1885 Zsolnay dísztál arabos dekorral. Többszínű mázzal bevont korongozott fehércserép, áttört díszítéssel. Jelzett: masszába nyomott ZSOLNAY PÉCS felirat és 2241 formaszám. Mázrepedéssel, d: 21,5 cm
12243.

50 000 HUF
135,50
156,25

Zsolnay eozin mázas szüretelő pohár. MINTADARAB! Eozin mázakkal borított öntött finomfajansz, jelzett, m: 16 cm /// "Zsolnay Eosin-Glazed Harvesting Cup. SAMPLE PIECE! Cast fine faience covered with eosin glazes. Marked. Height: 16 cm
12244.

60 000 HUF
162,60
187,50

12245.

360 000 HUF
975,61
1 125,00

Friedrich Spahr (1900-1945): Porcelán váza ezüst (Ag) díszborítással, jelzett, m: 16 cm /// Friedrich Spahr (1900-1945): Porcelain Vase with Silver (Ag) Decorative Covering. Marked. Height: 16 cm.
12246.

60 000 HUF
162,60
187,50

cca 20. sz. eleje, Meissen "Kakiemon" csésze alátéttel. Jelzett, kézzel festett, csészén repedéssel, d: 12 cm, m: 9,5 cm /// Early 20th century, Meissen 'Kakiemon' Cup and Saucer. Marked, hand-painted, with a crack on the cup. Diameter: 12 cm, height: 9.5 cm
12247.

30 000 HUF
81,30
93,75

cca 1881, Zsolnay szecessziós tál, jelzett, kopott, d: 26 cm
12248.

20 000 HUF
54,20
62,50

Herendi Bouquet de Fruits (BRF) mintás szendvicses készlet. Jelzett, hibátlan, tálca 37x16 cm, tálak d: 15 cm
12249.

50 000 HUF
135,50
156,25

Herendi zöldvirág mintás mokkás készlet, kézzel festett, jelzett, teljes, minimális kopással, a kiöntő fogóján kis pattogzással.
12250.

26 000 HUF
70,46
81,25

12251.

32 000 HUF
86,72
100,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF