Books: Religion

Number of items: 56

[Biblia, das ist Die gantze Heilige Schrift Teutsch. Das alte Testament Teutsch.] Die Propheten all Teutsch. Das neue Testament Teutsch. Gedruckt zu Franckfurt am Main, 1562, Druck David Zöpffeln und Johann Raschen, 17 sztl. lev + I-CCCI+CC [lapszámozások] p.+ 1 (Díszcímlap) sztl. lev.+ CCI - CCCXLIII p.+1 sztl. lev. (kézzel írt jegyzetlap) + 5 sztl. lev. Német nyelven. Gazdag, izgalmas fametszetű képanyaggal gazdagon illusztrált. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, az elülső tábla levált, a gerincen későbbi javítással, az Ótestamentum címlapja hiányzik, a címkép és az azt követő lap nagyrészt hiányos, sérült és kijár, az ezt követő 15 levélből 10 levél sérült,(ezekből két lap kijár ), feltehetőleg innen, az Ótestamentumból pár lap még hiányozhat, az Újtestamentum utolsó 3 lapja (CCCXLI-CCCXLIII) és az utolsó 5 levél (Register), valamint egy lap (CCCXV) sérült, a könyvben a lapokon további lapszéli kisebb - nagyobb szakadásokkal, néhány lap sarkán sérüléssel, hiánnyal, közte 1-2. szöveget is érintő hiánnyal, a könyvben néhány javított, és részben pótolt lappal, két lapon nagyobb mértékű pótlással, foltos lapokkal, néhány lapszéli bejegyzéssel, a kötet végén kézírásos jegyzetlap betoldással, hiányzó szennylapokkal. Még így is igazi ritkaság, de állapotát tekintve restaurátor értő gondoskodására szorul. Érdemes személyesen is megtekinteni.
20454.

100 000 HUF
270,27
294,12
20455.

17 000 HUF
45,95
50,00
Bachner, Ammonius: Das Licht und die Lieb der Welt, Jesus Christus der Gecreutzigte, auf dem schmerzhafften Creuz-Weeg vorgestellt, (...). Bamberg, 1753, Martin Gebhardt 4. bővített kiadás. Német nyelven. Korabeli bőrkötésben, foltos és lap szélein kissé sérült rézmetszetű címképpel, bőr-réz kapcsokkal, kissé sérült gerinccel, kopott borítóval, foltos lapokkal.
20456.

20 000 HUF
54,05
58,82
Missale Romanum. Ratisbonae [Regensburg], 1896, Friderici Pustet. Latin nyelven. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, 36x26x6 cm
20457.

15 000 HUF
40,54
44,12
20458.

9 500 HUF
25,68
27,94
20459.

10 000 HUF
27,03
29,41
Von dem Zwecke Jesu und seiner Jünger. Noch ein Fragment des Wolfenbüttelschen Ungenannten. Herausgegeben von Gotthold Ephraim Lessing. Brauscnhweig, 1778, k.n. Első kiadás. Német nyelven. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült gerinccel, kopott borítóval, laza kötéssel, foltos címlapon régi névbejegyzéssekkel, foltos lapokkal.
20460.

15 000 HUF
40,54
44,12
Képes Szent Biblia azaz Istennek Ó- és Új Testamentomában foglaltatott Szent Írás. Ford. Károli Gáspár. Gustave Doré képeivel. Ravasz László előszavával. [Bp.,1931.], Franklin - Sylvester, 1 (színes címkép) t.+VIII+708+4+255+1 p. Gazdag egészoldalas képanyaggal, Gustave Doré képeivel és könyvdíszekkel illusztrált. Kiadói, dúsan aranyozott bőrkötésben, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a gerincen sérülésekkel, a hátsó borítón karcolásokkal, 34x26 cm
20461.

12 000 HUF
32,43
35,29
Vizsolyi Biblia. I-II. kötet. Bp., 1990, Helikon. Kiadói dombornyomott, aranyozott, bordázott gerincű műbőr kötés, kísérőfüzettel. Az 1590-ben Vizsolyban nyomtatott Károlyi-biblia első kiadásának reprint kiadása. Két köte
20462.

8 000 HUF
Angus, [Joseph] Jósef:  Bibliai kézikönyv, kalauzul a Szentírás tanulmányozásához. Készítette Angus Jósef. Magyar fordításban.  Budapest, 1876. Hornyánszky Viktor ny. [4] + 735 + [1] p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Első magyar kiadás.  Joseph Angus angol baptista lelkész és bibliatudós (1816-1902) bibliatudományi kézikönyve eredeti nyelven először 1854-ben jelent meg, ,,The Bible Handbook - An Introduction to the Study of the Sacred Scripture címmel. Az egyszerre ismeretterjesztő és hitmélyítő célzattal írt monográfia bőséges bevezetőt nyújt a Biblia értelmezéséhez, illetve művelődéstörténeti részleteihez. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés.  Poss.: Mogyorósy Gyula büki evangélikus lelkész.  Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20463.

Angus, [Joseph] Jósef: Bibliai kézikönyv, kalauzul a Szentírás tanulmányozásához. Készítette Angus Jósef. Magyar fordításban. Budapest, 1876. Hornyánszky Viktor ny. [4] + 735 + [1] p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Első magyar kiadás. Joseph Angus angol baptista lelkész és bibliatudós (1816-1902) bibliatudományi kézikönyve eredeti nyelven először 1854-ben jelent meg, ,,The Bible Handbook - An Introduction to the Study of the Sacred Scripture" címmel. Az egyszerre ismeretterjesztő és hitmélyítő célzattal írt monográfia bőséges bevezetőt nyújt a Biblia értelmezéséhez, illetve művelődéstörténeti részleteihez. A címoldalon régi tulajdonosi bejegyzés. Poss.: Mogyorósy Gyula büki evangélikus lelkész. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

8 000 HUF
20464.

3 800 HUF
10,27
11,18
Egyházi beszédek. II. kötet. szerkesztő és kiadó: Török Pál. Pest, 1845. Trattner-Károlyi. 1 t. +(6)+ 538p. Aranyozott félvászon kötésben
20465.

4 800 HUF
12,97
14,12

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF