Tétel

Catalogue number:

20454.
465. Closed Online auction
Books: Religion

100 000 HUF

Description:

[Biblia, das ist Die gantze Heilige Schrift Teutsch. Das alte Testament Teutsch.] Die Propheten all Teutsch. Das neue Testament Teutsch. Gedruckt zu Franckfurt am Main, 1562, Druck David Zöpffeln und Johann Raschen, 17 sztl. lev + I-CCCI+CC [lapszámozások] p.+ 1 (Díszcímlap) sztl. lev.+ CCI - CCCXLIII p.+1 sztl. lev. (kézzel írt jegyzetlap) + 5 sztl. lev. Német nyelven. Gazdag, izgalmas fametszetű képanyaggal gazdagon illusztrált. Korabeli egészbőr-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, az elülső tábla levált, a gerincen későbbi javítással, az Ótestamentum címlapja hiányzik, a címkép és az azt követő lap nagyrészt hiányos, sérült és kijár, az ezt követő 15 levélből 10 levél sérült,(ezekből két lap kijár ), feltehetőleg innen, az Ótestamentumból pár lap még hiányozhat, az Újtestamentum utolsó 3 lapja (CCCXLI-CCCXLIII) és az utolsó 5 levél (Register), valamint egy lap (CCCXV) sérült, a könyvben a lapokon további lapszéli kisebb - nagyobb szakadásokkal, néhány lap sarkán sérüléssel, hiánnyal, közte 1-2. szöveget is érintő hiánnyal, a könyvben néhány javított, és részben pótolt lappal, két lapon nagyobb mértékű pótlással, foltos lapokkal, néhány lapszéli bejegyzéssel, a kötet végén kézírásos jegyzetlap betoldással, hiányzó szennylapokkal. Még így is igazi ritkaság, de állapotát tekintve restaurátor értő gondoskodására szorul. Érdemes személyesen is megtekinteni.

Share:

Photo of the item taken by : nagy_andras