Books: Judaica

Number of items: 40

Randolph L. Braham: The Destruction of Hungarian Jewry. A Documentary Account. [A magyar zsidóság pusztulása.] I-II. köt. New York, 1963, Pro Arte, CXXXVI+416 p.; 2 sztl. lev.+ 417-969 p.+ 1 sztl. lev. Angol nyelven. Egészvászon-kötésben, kissé sérült, fakó gerincekkel, az I. kötet kissé sérült fűzéssel.
20400.

9 000 HUF
24,32
26,47
Flavius, [Josephus] József:  Flavius József ó-kori héber történetírónak, a galilaeai zsidó hadak főparancsnokának a zsidó háborúról és Juruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történet bevételéről írt hét könyve. Latinból fordította és kiadta Istóczy Győző.  Budapest, 1900. Baschmann F. könyvnyomdája. IV + 503 + [1] p,  Josephus Flavius ókori zsidó történetíró klasszikus munkáját a dualizmus korának ellentmondásos megítélésű politikusa, a Szabadelvű Pártból kivált az Országos Antiszemita Pártot megalapító Istóczy Győző fordította latinból. A fordító az Előszóban megjegyzi, hogy néhány helyen kénytelen volt ,,bizonyos nemű kitételekkel a fordításban kurtán bánni, illetve ama tételeket a fordításban lehetőleg eltompítani.  A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, példányunk első és utolsó levelének fűzése megerősítve.  Gazda - Horváth J. 30. oldal.  Aranyozott korabeli egészvászon kötésben (Mentsik Ferenc könyvkötő, Budapest), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.
20401.

Flavius, [Josephus] József: Flavius József ó-kori héber történetírónak, a galilaeai zsidó hadak főparancsnokának a zsidó háborúról és Juruzsálemnek Titus caesar által ostrommal történet bevételéről írt hét könyve. Latinból fordította és kiadta Istóczy Győző. Budapest, 1900. Baschmann F. könyvnyomdája. IV + 503 + [1] p, Josephus Flavius ókori zsidó történetíró klasszikus munkáját a dualizmus korának ellentmondásos megítélésű politikusa, a Szabadelvű Pártból kivált az Országos Antiszemita Pártot megalapító Istóczy Győző fordította latinból. A fordító az Előszóban megjegyzi, hogy néhány helyen kénytelen volt ,,bizonyos nemű kitételekkel a fordításban kurtán bánni, illetve ama tételeket a fordításban lehetőleg eltompítani." A címoldalon régi tulajdonosi bélyegzés, példányunk első és utolsó levelének fűzése megerősítve. Gazda - Horváth J. 30. oldal. Aranyozott korabeli egészvászon kötésben (Mentsik Ferenc könyvkötő, Budapest), az aranyozott címfelirat a gerincen vörös címkén. Szép példány.

8 000 HUF
20402.

5 500 HUF
14,86
16,18
20403.

6 000 HUF
20404.

5 000 HUF
20405.

4 200 HUF
11,35
12,35
20406.

4 800 HUF
12,97
14,12
Heinrich Gusztáv: A bolygó zsidó mondája. Budapest, 1920. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 70 p. Heinrich Gusztáv irodalomtörténeti összefoglalása a középkori eredetű ,,bolygó zsidó-monda eredetéről, motívumrendszeréről és alakulástörténetéről. Példányunk a munka második, javított kiadásából származik. A címoldalon régi katalóguscímke. [Olcsó könyvtár.] Korabeli félvászon kötésben, jó példány.
20407.

Heinrich Gusztáv: A bolygó zsidó mondája. Budapest, 1920. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 70 p. Heinrich Gusztáv irodalomtörténeti összefoglalása a középkori eredetű ,,bolygó zsidó"-monda eredetéről, motívumrendszeréről és alakulástörténetéről. Példányunk a munka második, javított kiadásából származik. A címoldalon régi katalóguscímke. [Olcsó könyvtár.] Korabeli félvászon kötésben, jó példány.

3 200 HUF
8,65
9,41
Bernstein Béla: A negyvennyolcas magyar szabadságharc és a zsidók. A zsidó honvédek négy névjegyzékével. Jókai Mór előszavával. Budapest, 1939. Tábor-kiadás (Hungária ny.) 270 + [2] p. A munka első kiadása 1898-ban jelent meg. Az első két zsidótörvény korszakában megjelenő második kiadás szükségéről így ír a szerző:,,A negyvennyolcas szabadságharc 50 éves fordulójára jelent meg művem első kiadása: >>Az 1848/49-i magyar szabadságharc és a zsidók
20408.

4 000 HUF
20409.

3 400 HUF
9,19
10,00
20410.

3 400 HUF
9,19
10,00
Langer Mose: Elijahu kincse. Ifjúsági regény a marannusok idejéből. H.n., [1946], Langer Mór (Fischhof-ny.). Kiadói papírkötés, kiadói foltos, kissé szakadt papír védőborítóval, címlapon korabeli ajándékozási sorokkal.
20411.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF