Books: Judaica

Number of items: 40

Dubnov, Simon: A zsidóság története az ókortól napjainkig. Ford.: Dr. Szabolcsi Bence. Bp.,én, Tabor. 2. kiadás. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
20424.

2 400 HUF
Scheiber Sándor (szerk.): A Májmúni kódex. Móse Májmúni és törvénykódexe. Bp., 1980, Magyar Helikon - Corvina. Kiadói egészműbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, a kötéstáblán kis sérüléssel, jó állapotban.
20425.

2 800 HUF
7,57
8,24
20426.

1 600 HUF
Szenes Chana élete, küldetése és halála. A magyar kiadást sajtó alá rendezte: Danzig Eliséva. Tel-Aviv, 1954, Hákibuc Hámeuchád. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kissé foltos, sérült gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
20427.

2 400 HUF
Megila. Eszter könyve. Ford.: Stern Mór. Bp., 1912., Schwarz Ignác, 36 p. Papírkötés, szakadt borítóval.
20428.

2 000 HUF
16
Salzer J. Zeew (Wilmos): Örök láng. A vészkorszak mártírjai emlékére. Tel-Aviv, 1982., (Jaffo, Tipo Studio-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.
20429.

Salzer J. Zeew (Wilmos): "Örök láng." A vészkorszak mártírjai emlékére. Tel-Aviv, 1982., (Jaffo, "Tipo Studio"-ny.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval.

2 000 HUF
Mannheim Mór: A modern héber nyelv tankönyve. Debrecen, é. n., szerzői. Tűzött papírkötésben, borítón Fischer Sándor bizománya Budapest bélyegzéssel és javított szakadással, címlapon apró lapszéli sérülésekkel.
20430.

Mannheim Mór: A modern héber nyelv tankönyve. Debrecen, é. n., szerzői. Tűzött papírkötésben, borítón "Fischer Sándor bizománya Budapest" bélyegzéssel és javított szakadással, címlapon apró lapszéli sérülésekkel.

2 000 HUF
Martin Buber: Száz chászid történet. Ford., - - életrajzával és jegyzetekkel ellátta Pfeiffer Izsák. Javne könyvek 9. Bp.,[1943.],Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége, 156 p. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült, hiányzó gerinccel, részben szétvált könyvtesttel.
20431.

2 000 HUF
A peszach hagada. Izrael Egyiptomból való kivonulásának elbeszélése. hn.,én.,Schlesinger Jos, (Bp.,Földes,Wagner és Tsa-ny.), 63 p. Kétnyelvű kiadvány. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült borítóval, a füzet elvált a borítótól és szétvált a kötés, foltos.
20432.

1 600 HUF
20433.

1 800 HUF
Sólem Álechem: A Motl gyerek. Ford.: Brodszky Erzsébet. A borító és az illusztrációk Bálint Endre munkái. Bp., 1975., Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói sérült, hiányos papír védőborítóban.
20434.

1 600 HUF
A cionista intézmények rövid története. Szerk.: Eli Necer. Ford.: Bányai László. Bethlen Téri Füzetek 7. sz. Bp., 2001., Magyarországi Szochnut - Magyarországi Cionista Szövetség. Kiadói papírkötés.
20435.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF