Number of items: 464

Széchényi István: Hitel. Pest, 1832, petrózai Trattner J. M. - Károlyi István, I-XX-21-270+2 p. Negyedik kiadás. Korabeli félvászon kötésben, címlap alján kis hiánnyal, egyébként jó állapotban
20713.

30 000 HUF
81,08
88,24
Mónus Ferenc: Postás hősök békében. Bp., 1940, M. Kir. Postavezérigazgatóság, 31 p. A borító Dr. Kiss Pál munkája. Kiadói papírkötés,foltos borítóval és lapokkal, 3 lap firkált.   Dr Kuzmich Gábor a m. kir. posta vezérigazgatója aláírásával.
20714.

11 000 HUF
29,73
32,35
Petőfi Sándor kötelményei 1-4. kötet. Bp., 1888, Athenaeum, 1 (Petőfi Sándor portréja, Barabás Miklós-Tyroler József mellképe a költőről) t.+442+2+405+1+XII p. +427+1+X+375+1+VIII p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblákon a költő aranyozott portréjával, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval.
20715.

9 000 HUF
24,32
26,47
20716.

30 000 HUF
81,08
88,24
Kiss József: Kiss József költeményei. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Hollósy Simon, Réti István, Thorma János képeivel. Budapest, [1897]. Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. (Franklin-Társulat ny.) 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [6] + 191 + [5] p. + 29 t. (ebőől 17 hártyapapírral védett heliogravűr). Folio. Kiss József reprezentatív versgyűjteményét az egy évvel korábban indult nagybányai művésztelep alapító festőművészei illusztrálták. Oldalszámozáson belül további két egész oldalas és huszonkilenc szövegközti illusztrációval. Néhány levél fűzése meglazult. Gellér (A szecessziós könyvillusztráció Magyarországon, 1895-1925) 23.8. Díszesen aranyozott, vaknyomásos, gerincén enyhén sérült kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest). Jó példány.
20717.

8 000 HUF
temető költészete. Sírversek. Gerenday A(ntal) és fia ... síremlékmű gyárának 50 éves Fennállása alkalmából összegyűjtötte: Gerenday Béla. Bp., 1898, (Esztergomi Lapok ny.). 80 p. Kiadói, aranyozott vászonkötésben első előzéklap kijár, egyébként jó állapotban
20718.

9 000 HUF
24,32
26,47
József Attila: Hazám. [Versek.] Csernus Tibor kőrajzaival. (Számozott példány.) [Budapest], 1956. Szépirodalmi Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdavállalat, Gyoma). 53 + [3] p. + 8 t. (színes). Kolofon: ,,Ez a könyv kétezer számozott példányban készült a Diósgyőri Papírgyár merített papirosán. A szöveg a gyomai nyomda Cochin antiqua betűivel nyomatott. A rajzok a Képző- és Iparművészeti Gimnáziuma kézisajtóján nyomattak Csernus Tibor eredeti kőrajzairól. Ez a CXXXIII. számú példány. A kötet József Attila hat versét tartalmazza (Külvárosi éj, Téli éjszaka, A város peremén, Falu, Levegőt, Hazám), a költemények előtt Juhász Ferenc előszava. Aranyozott kiadói félbőr kötésben, Csernus Tibor színes grafikájával illusztrált kiadói kartontokban. Körülvágatlan, szép példány.
20719.

József Attila: Hazám. [Versek.] Csernus Tibor kőrajzaival. (Számozott példány.) [Budapest], 1956. Szépirodalmi Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdavállalat, Gyoma). 53 + [3] p. + 8 t. (színes). Kolofon: ,,Ez a könyv kétezer számozott példányban készült a Diósgyőri Papírgyár merített papirosán. A szöveg a gyomai nyomda Cochin antiqua betűivel nyomatott. A rajzok a Képző- és Iparművészeti Gimnáziuma kézisajtóján nyomattak Csernus Tibor eredeti kőrajzairól. Ez a CXXXIII. számú példány". A kötet József Attila hat versét tartalmazza (Külvárosi éj, Téli éjszaka, A város peremén, Falu, Levegőt, Hazám), a költemények előtt Juhász Ferenc előszava. Aranyozott kiadói félbőr kötésben, Csernus Tibor színes grafikájával illusztrált kiadói kartontokban. Körülvágatlan, szép példány.

8 000 HUF
[Pulszky Romola] Nijinsky, Romola: Nijinsky. By Romola Nijinsky, his Wife. With 16 Illustrations. (Dedikált.) Hamburg, (1935). The Albatross Verlag (Printing and Binding by Oscar Brandstetter, Leipzig). 372 + [12] p. + 8 t. (kétoldalas táblákon fotóanyag a balettművész fellépéseiről). Első kiadás. Dedikált: ,,To P. F. and the memory of May 20th [19]36 with all my affection. R[omola]. Vaclav Fomics Nizsinszkij (1888-1950) lengyel származású orosz balettművésznek, a XX. századi balett megújítójának élettörténete felesége tollából. Pulszky Romola művész családba született, apja Pulszky Károly művészettörténész, anyja Márkus Emília színésznő. A Cári Balett budapesti fellépésén találkozott először a karrierje csúcsán álló Nizsinszkijjel, akibe azonnal beleszeretett; rövid időn belül összeházasodtak. A cári balett vezetője, a balettművészt híressé tevő Szergej Gyagilev ezt követően Nizsinszkijt kitette társulatából, innentől a táncművész saját társulatával járta a világot. Az 1920-as évek elején Nizsinszkij elméje elborult; a Budapesten élő házaspár a világ jeles pszichiátereit kereste fel, lényegében eredménytelenül. Pulszky Romola férje karrierjének teljességét tekinti át, a miatta vállalt konfliktusokra és a nemzetközi balett-élet számos részletére kitérve. A világsikerű kötet 1935-ben magyarul is megjelent a Nyugat kiadó gondozásában, Lengyel Lydia fordításában. (The Albatross Modern Continental Library. Volume 262.) Fűzve, illusztrált, enyhén sérült gerincű, enyhén hiányos kiadói borítóban. Jó példány.
20720.

8 000 HUF
Fessler, Ignaz Aurelius. :Fesslers Rückblicke auf die letzten sechs Jahre seiner Logenthätigkeit. Hrsg. von Friedrich Mossdorf. I. kötet.  Dresden. 1804. Meinhold., 386 p. Korabeli aranyozott vászonkötésben a borítón gróf Szirmay István aranyozott tulajdonosi névbejegyzésével. Kis kopással Szabadkőműves munka
20721.

6 000 HUF
Mikes, George: How to be Seventy. An Autobiography. (London, 1982). André Deutsch Limited (Printed by The Thetford Press Limited, Thetford). [8] + 248 p. Első kiadás. Dedikált: ,,To Mr. Mihály Vásony, with best wishes and many thanks, George Mikes. 1984. Mikes György (1912-1987) emlékiratai siklósi gyermekkorától budapesti jogász és újságírói karrierjén angliai humorista karrierjéig. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20722.

Mikes, George: How to be Seventy. An Autobiography. (London, 1982). André Deutsch Limited (Printed by The Thetford Press Limited, Thetford). [8] + 248 p. Első kiadás. Dedikált: ,,To Mr. Mihály Vásony, with best wishes and many thanks, George Mikes. 1984". Mikes György (1912-1987) emlékiratai siklósi gyermekkorától budapesti jogász és újságírói karrierjén angliai humorista karrierjéig. Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

6 000 HUF
Gracza György: A nevető Magyarország. I-II. köt. Egyetemes adomagyűjtemény két kötetben. Összeáll.: - - . Bp., 1901, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 2 sztl. lev.+ 380 p.; 2 sztl. lev.+ 371 p. Második, tetemesen bővített kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, helyenként foltos lapokkal, tulajdonosi névbélyegzőkkel, néhány kijáró lappal.
20723.

4 000 HUF
Euripidész válogatott drámái. Ford.: Devecseri Gábor et al. Kass János illusztrációival. Bp., 1961, Magyar Helikon. Kiadói félbőr-kötés, a borítón kis sérülésekkel. Számozott (340./700) példány.
20724.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF