Number of items: 464

Takáts Gyula: Sós forrás. Bp., 1973. Szépirodalmi.Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban. Bánki Gyula kaposvári könyvtárosnak a könyvbemutató estéjének rendezője részére DEDIKÁLT!
20737.

5 000 HUF
9
Rideg Sándor: Kristóf rózsafái. Bp., 1960, Táncsics. DEDIKÁLT! Kiadói félvászon kötés, jó állapotban, kissé sérült papírborítóval
20738.

4 000 HUF
Ottlik Géza Iskola a határon (Keserü Ilona festő- és grafikusművész által dedikált.) Budapest, [1975]. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 401 + [7] p. A címoldalon dedikált: ,,Első közös évadunk végén szeretettel: Keserü Ilona. Az Ottlik Géza baráti köréhez tartozó Keserü Ilona (1933-) festőművész és grafikus 1969. évi tárlatán Ottlik Géza mondott köszöntőt, a neves író portréját pedig ugyanazon évben Keserü Ilona rajzolta meg. Dedikációnk feltehetően Keserü Ilona 1975. évi csoportos grafikai kiállítása alkalmával született. A lapszéleken apró, halvány foltosság. (Magvető Zsebkönyvtár.) Fűzve, színes, illusztrált, kiadói borítóban, a gerincen apró folt.
20739.

Ottlik Géza Iskola a határon (Keserü Ilona festő- és grafikusművész által dedikált.) Budapest, [1975]. Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 401 + [7] p. A címoldalon dedikált: ,,Első közös évadunk végén szeretettel: Keserü Ilona". Az Ottlik Géza baráti köréhez tartozó Keserü Ilona (1933-) festőművész és grafikus 1969. évi tárlatán Ottlik Géza mondott köszöntőt, a neves író portréját pedig ugyanazon évben Keserü Ilona rajzolta meg. Dedikációnk feltehetően Keserü Ilona 1975. évi csoportos grafikai kiállítása alkalmával született. A lapszéleken apró, halvány foltosság. (Magvető Zsebkönyvtár.) Fűzve, színes, illusztrált, kiadói borítóban, a gerincen apró folt.

3 000 HUF
Örkény, István: Floralies. Traduit du hongrois par Jean-Michel Kalmbach. [Örkény István ,,Rózsakiállítás című regényének francia fordítása.] (Dedikált.) (Paris, 1984). Publications Orientalistes de France (Imprimer sur le presses de lI. R. B., LAigle). 117 + [3] p. Első francia kiadás. A fordító által dedikált: ,,? M. Béla Kálmán, en témoignage damitié: Jean-Michel Kalmbach Örkény István Rózsakiállítás című kisregénye eredeti nyelven először 1977-ben jelent meg. Kiadásunk bevezető tanulmányát Nyéki Lajos írta. Poss.: Kálmán Béla. [Kálmán Béla (1913-1997) nyelvész, finnugrista, debreceni egyetemi tanár.] (Collections Littératures dÉtranges Pays.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
20740.

4 000 HUF
Karinthy Ferenc: Mi van a Dunában. Bp., 1980. Szépirodalmi. Kiadói vászon kötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT
20741.

3 000 HUF
Karinthy Ferenc: Epepe. Regény. (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Vas megyei Nyomdaipari Vállalat, Szombathely) 301 + [3] p. Első kötetkiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak Karinthy Ferenc. A regény 1969 folyamán a Magyar Nemzet hasábjain jelent meg, folytatásokban, a védőborító fülein részletek az olvasói reakciókból. Aranyozott kiadói vászonkötésben, kiadói védőborítóban. Jó példány.
20742.

Karinthy Ferenc: Epepe. Regény. (Dedikált.) Budapest, 1970. Magvető Könyvkiadó (Vas megyei Nyomdaipari Vállalat, Szombathely) 301 + [3] p. Első kötetkiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak Karinthy Ferenc". A regény 1969 folyamán a Magyar Nemzet hasábjain jelent meg, folytatásokban, a védőborító fülein részletek az olvasói reakciókból. Aranyozott kiadói vászonkötésben, kiadói védőborítóban. Jó példány.

3 000 HUF
Zelk Zoltán: Kifosztott táj. Versek. (DEDIKÁLT). Bp., 1936, szerzői kiadás (Dr. Antos és Társa-ny.), 68+(4) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kisebb lapszéli penészfoltokkal. A szerző, Zelk Zoltán (1906-1981) költő által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány.
20743.

4 000 HUF
Baróti Dezső: Juhász Gyula. Tanulmány. (DEDIKÁLT). Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma VII. kiadvány. Szeged, 1933, Szegedi Fiatalok Művészeti Kollégiuma (Prometheus-ny.), 80 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, belül nagyrészt jó állapotban. A szerző, Baróti Dezső (1911-1994) irodalomtörténész, az 1956-os forradalom résztvevője és elítéltje által Bresztovszky Ede (1889-1963) író, újságíró, műfordító részére DEDIKÁLT példány.
20744.

4 000 HUF
Sütő András: Csipkerózsika ébresztése. Arcképvázlatok, esszék, úti-tűnődések II. Vál. és sajtó alá rendezte Ablonczy László. A szerző, Sütő András (1927-2006) író által DEDIKÁLT példány! Bp.,(1993), Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20745.

3 800 HUF
10,27
11,18
Csoóri Sándor:  Elkártyázott köpeny. [Versek.] (Dedikált.) (Budapest, 2004). Helikon Kiadó Kft. (Dürer Nyomda Kft., Gyula) 373 + [11] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: ,,Edinának, a 2005-ös könyvnapon, szeretettel: Csoóri Sándor. Bpest. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20746.

2 400 HUF
Színházi élet Budapesten 1986. (Többszörösen dedikált és aláírt.) [Budapest], (1986). (Színházak Központi Jegyirodája - Vízügyi Dokumentációs Szolgáltató Leányvállalat ny.) 160 + [4] p. Egyetlen kiadás. A budapesti színházi életről keresztmetszetet adó interjúkötetet Varga András szerkesztette, a színész-, rendező- és igazgató-interjúk műfaji, majd színházankénti bontásban szerepelnek. A kötetet hárman dedikálták: ,,Németh Andornak szeretettel Jálics Kinga (24) -- ,,Szeretettel Eperjes Károly (87) -- ,,Szeretettel: Sas József (167). Aláírták: Kubik Anna (19) -- Kállai Ferenc (20) -- Básti Juli (32) -- Pályi András (34), (44) -- Gálffi László (43) -- Tolnay Klári és Gyabronka József (52) -- Haumann Péter (55) -- Tordai Teri (70) -- Kern András (89) -- Verebes István (91) -- Psota Irén és Szacsvay László (95) -- Benedek Miklós (97) -- Kézdy György (100) -- Nyertes Zsuzsa (131) -- Sütő Irén (151) -- Vári Éva (158). A belív néhány oldalán és az utolsó négy, oldalszámozáson kívüli oldalon korabeli képes hirdetések. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.
20747.

Színházi élet Budapesten 1986. (Többszörösen dedikált és aláírt.) [Budapest], (1986). (Színházak Központi Jegyirodája - Vízügyi Dokumentációs Szolgáltató Leányvállalat ny.) 160 + [4] p. Egyetlen kiadás. A budapesti színházi életről keresztmetszetet adó interjúkötetet Varga András szerkesztette, a színész-, rendező- és igazgató-interjúk műfaji, majd színházankénti bontásban szerepelnek. A kötetet hárman dedikálták: ,,Németh Andornak szeretettel Jálics Kinga" (24) -- ,,Szeretettel Eperjes Károly" (87) -- ,,Szeretettel: Sas József" (167). Aláírták: Kubik Anna (19) -- Kállai Ferenc (20) -- Básti Juli (32) -- Pályi András (34), (44) -- Gálffi László (43) -- Tolnay Klári és Gyabronka József (52) -- Haumann Péter (55) -- Tordai Teri (70) -- Kern András (89) -- Verebes István (91) -- Psota Irén és Szacsvay László (95) -- Benedek Miklós (97) -- Kézdy György (100) -- Nyertes Zsuzsa (131) -- Sütő Irén (151) -- Vári Éva (158). A belív néhány oldalán és az utolsó négy, oldalszámozáson kívüli oldalon korabeli képes hirdetések. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban.

4 000 HUF
21
Bereményi Géza: Shakespeare királynője. Történelmi játék. (Dedikált.) (Budapest, 2001), (Pufi Pressz Bt. - Csiszár Nyomda). 128 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak emlékül Bereményi Géza. 2001. okt. 15. Bereményi Géza színművét 2001. október 5-én mutatta be a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház, Bagó Bertalan rendezésében, a főbb szerepekben Egri Katival, Blaskó Péterrel, Ilyés Róberttel, Farkas Ignáccal és Gábor Lászlóval. A politikai áthallásokban gazdag színmű a szerző által rendezett ,,Hídember című film forgatása idején készült. (Abakusz könyvek.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó
20748.

Bereményi Géza: Shakespeare királynője. Történelmi játék. (Dedikált.) (Budapest, 2001), (Pufi Pressz Bt. - Csiszár Nyomda). 128 p. Első kiadás. Dedikált: ,,Németh Andornak emlékül Bereményi Géza. 2001. okt. 15". Bereményi Géza színművét 2001. október 5-én mutatta be a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház, Bagó Bertalan rendezésében, a főbb szerepekben Egri Katival, Blaskó Péterrel, Ilyés Róberttel, Farkas Ignáccal és Gábor Lászlóval. A politikai áthallásokban gazdag színmű a szerző által rendezett ,,Hídember" című film forgatása idején készült. (Abakusz könyvek.) Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó

4 000 HUF
10

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF