Books: Architecture, Art

Number of items: 306

Czakó Elemér-Györgyi Kálmán: A magyaros ízlés. Szemelvények a magyar háziipar, népművészet és iparművészet formakincséből. Összegyűjtötte: - - és - -. Bp.,[1929], Könyvbarátok Szövetsége, (Kir. M. Egyetemi-ny.), 220 p. Rendkívül gazdag, szövegközti képanyaggal. Kiadói haránt alakú aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült fűzéssel. első előzéklap nélkül
18691.

2 600 HUF
7,03
7,65
Bode, Dr. Wilhelm von: Geschichte der Deutschen Plastik. Geschichte der Deutschen Kunst II. Berlin, 1885. G. Grotesche Verlagsbuchhandlung. Félbőr-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Tulajdonosi névbejegyzéssel.
18692.

Bode, Dr. Wilhelm von: Geschichte der Deutschen Plastik. Geschichte der Deutschen Kunst II. Berlin, 1885. G. Grote'sche Verlagsbuchhandlung. Félbőr-kötés, kissé sérült, kopott gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban. Tulajdonosi névbejegyzéssel.

2 000 HUF
Zuzana Bartosová, Archleb Gály Tamara, Beke László: Oscilácia/Oszcilláció/Oscillation. Szlovákiai és magyarországi művészek kiállítása. Komárno, Hatos Bástya; Budapest, Műcsarnok. Bp., 1991, Műcsarnok. Gazdag képanyaggal, többek közt Maurer Dóra, Bukta Imre, Galántai György, Pauer Gyula műveinek reprodukcióival illusztrálva. Magyar, szlovák és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
18693.

1 600 HUF
3 db Kós Károly könyv Erdélyi Szépmíves Céh kiadásban: Erdély, Kalotaszeg, Varjú-Nemzetség
18694.

2 200 HUF
5,95
6,47
Németh Lajos: Kondor Béla. Bp., 1976, Corvina. Gazdag képanyaggal, Kondor Béla műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
18695.

1 000 HUF
Csenkey Éva: Zsolnay szecessziós kerámiák. Bp., 1992, Helikon. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
18696.

2 000 HUF
10
Federico Santi - John Gacher: Zsolnay Ceramics. Atglen, 1998, Schiffer Publishing. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt, hiányos kiadói papír védőborítóban.
18697.

2 000 HUF
31
Herend. Une manufacture florissante au 20e siécle - Virágzó manufaktúra a 20. században. A bevezető tanulmány és a képanyag összeállítása: Vadas József munkája. Varga Vera műtárgyleírásaival és Szelényi Károly fotóival. Veszprém, 1996, F. Szelényi Ház. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne Europäisches Manufakturporzellan Weisses Gold prospektussal. Kiadói kartonált papírkötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
18698.

2 000 HUF
1913-1943 Vegyes fotós újság tétel, 14 db: 1926 Fényképészeti szemle XV. évf. 3 sz.,1940 4 db Fotoszemle szám, 1936-1942 Fotóélet 7 száma, 1913 A Fény 2? hiányos, megviselt száma. Változó állapotban.
18699.

2 000 HUF
Baktay Ervin: India művészete. A történelem és művelődés keretében az őskortól a XX. századig. Bp., 1963, Képzőművészeti Alap. Második kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
18700.

2 000 HUF
Dobány Sándor, Pinczehelyi Sándor (szerk.): Dobány Sándor kermaikus - ceramist. Pécs, 2015, Dobány Sándor. 167 p. Magyar és angol nyelven. Megjelent 500 pédányban. Színes képekkel, reprodukciókkal gazdagon illusztrált katalógus. Kiadói kartonált papírkötés.
18701.

2 200 HUF
5,95
6,47
János Fajó: Plane Painting. Bp., 1999, Pesti Műhely/Folpress. 72 p. Angol nyelven. Megjeleent 300 példányban. Kiadói kartonált papírkötés, fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Kassák Lajos, Moholy-Nagy László, Fajó János alkotásainak reprodukcióival illusztrálva, borítón apró kopásnyomokkal.
18702.

2 200 HUF
5,95
6,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF