Number of items: 296

18132.

30 000 HUF
81,08
88,24
[Darrell, William (1654-1721)]: Dorrell Josef: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Ember. Irta Anglus nyelven - -. Forditotta Olaszbul Faludi Ferentz. Első magyar kiadás. Hozzákötve: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Aszszony. Utánna pedig: Meg-szerzés a hadi és udvari hivatalrul. Első magyar kiadás. Nagy-Szombatban, 1748, Academiai bötűkkel. 8+236; 8+232 p. Korabeli aranyozott gerinc bordázott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ex libris nyomokkal az elülső táblán.    Faludi Ferenc (1704-1779) író, költő, műfordító. A maga korában nagy hatással bírt morálfilozófiai témájú átdolgozásaival. Ezek közül első az angol származású jezsuita szerző, Dorell pedagógiai munkája volt, mely a XVIII. századi előkelő angol családok pedagógiai vezérkönyvévé vált. Faludi három könyv alakjában fordította le, illetve dolgozta át a művet: így jelent meg először az Istenes jóságra és szerencsés boldog életre oktatott Nemes Ember (1748) olasz fordítás után, majd a Nemes Asszony (1748) és a Nemes Urfi (1771). Az átültetés csak részben fordítás, részben szellemes átdolgozás. Nem szó szerint tolmácsol, hanem amit olvasott, azt újra elmondja magyarul, hozzáfűzve saját észrevételeit.
18133.

[Darrell, William (1654-1721)]: Dorrell Josef: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Ember. Irta Anglus nyelven - -. Forditotta Olaszbul Faludi Ferentz. Első magyar kiadás. Hozzákötve: Istenes jóságra, és szerentsés bóldog életre oktatott Nemes Aszszony. Utánna pedig: Meg-szerzés a' hadi és udvari hivatalrul. Első magyar kiadás. Nagy-Szombatban, 1748, Academiai bötűkkel. 8+236; 8+232 p. Korabeli aranyozott gerinc bordázott egészbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, ex libris nyomokkal az elülső táblán. Faludi Ferenc (1704-1779) író, költő, műfordító. A maga korában nagy hatással bírt morálfilozófiai témájú átdolgozásaival. Ezek közül első az angol származású jezsuita szerző, Dorell pedagógiai munkája volt, mely a XVIII. századi előkelő angol családok pedagógiai vezérkönyvévé vált. Faludi három könyv alakjában fordította le, illetve dolgozta át a művet: így jelent meg először az Istenes jóságra és szerencsés boldog életre oktatott Nemes Ember (1748) olasz fordítás után, majd a Nemes Asszony (1748) és a Nemes Urfi (1771). Az átültetés csak részben fordítás, részben szellemes átdolgozás. Nem szó szerint tolmácsol, hanem amit olvasott, azt újra elmondja magyarul, hozzáfűzve saját észrevételeit.

18 000 HUF
48,65
52,94
17
18134.

24 000 HUF
64,86
70,59
Papp Ignácz: Magyar Poézis, Alapúl a verselni Kivánók kedvéért szerzette --  Weszprémben, 1828. Számmer. 103+(16)p.+1 kihajt. mell. kiadói papírborítóval, néhány lap szélén sérüléssel
18135.

16 000 HUF
43,24
47,06
18136.

14 000 HUF
37,84
41,18
18137.

10 000 HUF
27,03
29,41
18138.

12 000 HUF
32,43
35,29
Jókai Anna: Napok. Bp., 1972. Szépirodalmi. Kiadói vászonkötésben, papír védőborítóval. DEDIKÁLT Major Ottó (1924-1999) írónak, ki sszakadással a borítón
18139.

7 000 HUF
18,92
20,59
Szirmay (Antal), Antonius: Hungaria in parabolis, sive commentarii in adagia, et dicteria Hungarorum, per - -. Budae, 1804. Typis Regiae Universitatis Hungaricae. [8] 174 p. Első kiadás. Kicsit későbbi kopott papírkötésben. Címlap fénymásolat, rézmetszetű címkép hiányzik. A korai magyar közmondáskutatás egyik alapműve nemesi közmondások vizsgálata, művelődéstörténeti megjegyzések, nemzetiségek karaktere, helynevek eredete, stb részben magyar nyelven
18140.

8 000 HUF
Esterházy Péter: Egy nő. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író általi kettős DEDIKÁCIÓVAL (1995, 2000.) Bp.,1995., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
18141.

5 000 HUF
22
18142.

4 000 HUF
Csiky Gergely szinmüvei és regényei 6 kötete:  IV. köt.: Szép leányok.; VII. köt.: Bozóti Mártha.; VIII. köt.: Cecil házassága.; IX. köt.: Nora.; XVI. A vasember.; XVII.: Elbeszélések Bp., 1880-1892., Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált kék egészvászon-kötés, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a IV. kötetből az elülső szennylap kijár, a XVIII. kötetből a szennylapok, az elülső előzéklap hiányzik, az utolsó lap sérült, hiányos, az utolsó kötet hátsó borítója foltos, a két utolsó kötet számozása hibás.
18143.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF