Vajda János költeményei. Bp., 1910., Franklin,
Második kiadás. Korabeli átkötött aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.
Szepesi Attila: Képmutogató. Arcimboldo-szonettek. Gerzson Pál képeivel. A szerző, Szepesi Attila és a művész, Gerzson Pál kettős DEDIKÁCIÓJÁVAL. Bp., 2002., Kortárs. Kiadói papírkötés
Arany János centenáriumi emlékülés Nagykőrös, 1982. okt. 15-16. Szerk.: Csáky Edit, Novák László. Az egyik szerkesztő, Novák László Ferenc (1947-) etnográfus, muzeológus, a nagykőrösi Arany János Múzeum igazgatója által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Acta Musei de János Arany Nominati. Arany János Múzeum Közleményei III. Nagykőrös, 1983., Arany János Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
Alföldy Jenő: Kálnoky László öregkori költészete. Békéscsaba, 1987., Megyei Könyvtár, 48 p. Kiadói papírkötés.
Számozott (73./250), a szerző, Alföldy Jenő (1939-) József Attila-díjas magyar irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által ALÁÍRT példány.
Erdős Renée: Nyírfaerdő. (Szanatóriumi jegyzetek). Bp., [1927], Révai, 160+(2) p. Egyedi egészbőr-kötésben, viseltes, kopott, sérült borítóval, ázásnyomokkal. A szerző által aláírt példány! Zsedényi Béla, az Ideiglenes Nemzetgyűlés elnökének könyvtárából, felesége tulajdonosi névbejegyzésével.
Comenius, Johannes Amos: Orbis Pictus. Hasonmás kiadás.; Hozzátartozik: Mészáros István: A való világ Comenius szemével. Gondolatok egy sikerkönyvről. A pozsonyi 1798-i négynyelvű Orbis Pictus hasonmás kiadása elé. Bp., 2006, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói papírkötés
Fehér Ferenc: Delelő. Válogatott versek. (1946-1965.) Vál. és a bevezetést írta: Kovács Kálmán. DEDIKÁLT! Novi Sad/Újvidék, 1966, Forum. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé foltos, kissé szakadt papír védőborítóban.
Tornai József: Ajándékozások. Válogatott szerelmes versek és rajzok. - - versei. Orosz János rajzai. A szerző, Tornai József (1927-2020) által DEDIKÁLT példány. Bp., 1982., Magvető. Kiadói egészvászon-kötés.
Csapody Miklós: Késői ünnep. Tanulmányok és kritikák. A szerző, Csapody Miklós (1955-) irodalomtörténész, újságíró, politikus, országgyűlési képviselő által DEDIKÁLT példány. Bp.,2000,Korona Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.