Karl Friedrich Nowak-Freidrich Thimme (szerk.): Erinnerungen und Gedanken des Botschafters Anton Graf Monts. Berlin, 1931, Verlag für Kulturpolitik. Német nyelven. Első kiadás. 606 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben, utolsó tíz oldal foltos. / In German language. Full linen binding, last ten pages stained.
Prinz Max von Baden: Erinnerungen und Dokumente. Berlin und Leipzig, 1927, DVA. Német nyelven. Első kiadás. 694+1 p + 1 kihajtható tábla (térkép melléklet). Kiadói egészvászon kötésben. / In German language. First edition. Full linen binding
Russell, Oland D.: Das Haus Mitsui. Der Aufstieg des grössten Handelshauses Japans. Zürich, 1940, Scientia. VI + 361 p. Német nyelven. Kiadói egészvászon kötésben, kissé foltos gerinccel, borítón kopásnyomokkal, címlapon ifj. Baross Gábor (1884-1971) közgazdász, országgyűlési képviselő tulajdonosi bélyegzőjével. / In full linen binding, in German languague, some minor wear on the spine and cover, otherwise in good condition.
Erdélyi mártírok és hősök aranykönyve. Az irodalmi részt összeállította és sajtó alá rendezte: Visnai Vilmos. Kiadja az Erdélyi mártírok és hősök aranykönyve szerkesztőbizottsága. Pécs, 1941.,Kultúra, 414 p. 367. oldaltól fekete-fehér fotókkal illusztrált arcképcsarnokkal. Első kiadás. Átkötött műbőr-kötés, de belül jó állapotban. Ritka!
Attila és hunjai. Szerk.: Németh Gyula. Budapest, 1940, Magyar Szemle Társaság, 330+2 p.+XX t.+2 (kihajtható térkép) t. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, jó állapotban.
József nádor. Egy alkotó élet írásban és képben. 1776-1847. Összeáll., a képeket vál. és a szöveget írta Lestyán Sándor. Bp. 1943, Posner. Gazdag képanyaggal. Fűzve, színes, illusztrált kiadói papírborítóban, műanyag védőfóliában kopott kiadói kartontokban, szép állapotban
Radvánszky Béla: Magyar családélet és háztartás a XVI. és XVII. században. I. köt. Bp.,1986, Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.