Books: History

Number of items: 164

Cantu Caesar: Világtörténelem. 1-19. kötet. Teljes sorozat! A VII. turini olasz kiadás után. Egerben, 1858-1876. Szent István Társulat. Hozzá tartozik: Cantu Caesar: Az utolsó harmincz év története. (1848-1879) Eger,1881.Szent István Társulat. Korabeli félvászon kötésben. Jó állapotban
16817.

38 000 HUF
102,70
111,76
16818.

30 000 HUF
81,08
88,24
Nagy Képes Világtörténet. I-XII. köt. (Teljes). Szerk.: Marczali Henrik. Bp., [1891-1904], Franklin-Révai. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel, kihajtható mellékletekkel. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, restaurált gerincekkel
16819.

28 000 HUF
75,68
82,35
A Magyar Nemzeti Múzeum multja és jelene. Alapításának századik évfordulója alkalmából írták a Magyar Nemzeti Múzeum tisztviselői. Bp., 1902, Hornyánszky, XL+384 p.+9 t. Egészoldalas és szövegközti képekkel gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés, foltos, kopott borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, a hátsó szennylap elvált a könyvtesttől, részben felvágatlan lapokkal. Ritka!
16820.

16 000 HUF
43,24
47,06
Biographiák vagy a régi és újabb időbéli nevezetes embereknek életeknek s viselt dolgaiknak leírásai I-II. Schiller után fordította Tanárki Mihály. Pest, 1810, 1812, Trattner. Bordázott gerincű félbőr kötés, lapok néhol foltosak, metszet nélkül.
16821.

Biographiák vagy a régi és újabb időbéli nevezetes embereknek életeknek 's viselt dolgaiknak leírásai I-II. Schiller után fordította Tanárki Mihály. Pest, 1810, 1812, Trattner. Bordázott gerincű félbőr kötés, lapok néhol foltosak, metszet nélkül.

13 000 HUF
35,14
38,24
9
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461; VII+466; VII+508 p. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, Leszik-kötés, festett, mintás lapélekkel, kopott borítókkal, a 3. kötet gerince sérült és rajta bőr borítás hiányos, de belül jó állapotban.
16822.

8 000 HUF
Pongrácz, Alexander: Urgescheschte der Magyaren und die Landnahme. Gyergyószentmiklós, 1912, Michael Sándory, VII+1+479 p. Német nyelven. Átkötött egészvászon-kötés, bekötött eredeti, foltos, javított borítókkal.
16823.

12 000 HUF
32,43
35,29
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, helyenként lapszéli ázásnyomokkal. Felvágatlan példány.
16824.

11 000 HUF
29,73
32,35
Báró Doblhoff Lily: Horthy Miklós. Bp., é.n., Athenaeum. II. kiadás. A címlap előtt Horthy Miklós fekete-fehér arcképével, néhány fekete-fehér képpel illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült gerinccel, kopott és kissé foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
16825.

12 000 HUF
32,43
35,29
Kandra Kabos: Magyar mytholiga. Kiadja: Dr. Pásztor Bertalan. Eger, 1897.,Beznák Gyula, (Egri-ny.), XXXII + 532 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé foxing foltos lapokkal.
16826.

10 000 HUF
27,03
29,41
10
Natusik Nep. János (szerk.): Az Ausztriai közbirodalom. honisméje, különös tekintettel Magyar- és Erdélyországra. Pest, 1857, Eggenberger. Kiadói papírkötés, jó állapotban.Térkép melléklettel!
16827.

10 000 HUF
27,03
29,41
16828.

10 000 HUF
27,03
29,41

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF