Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I-III kötetek. Teljes! Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., (1911), Wodianer F. és Fiai, Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopásokkal
Tanulmányok a magyar történelemből, kolligátum [Egybekötve.]:
[Anonymus]: Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly.;
A Bécsi Képes Krónika. (Szemelvények.) Ford. és bev. ellátta Madzsar Imre.;
Galeotto Marzio könyve. Mátyás király találó, bölcs és tréfás mondásairól és cselekedeteiről. Ford., bev., és jegyzetekkel ellátta: Császár Mihály.;
Mikslósvárszéki nagyajtai Cserei Mihály históriája. Szemelvények. Kiadta Angyal Dávid.;
Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények altorjai Báró Apor Péter "Metamorphosis Transilvaniae." czímű művéből. Kiadta és bevezetéssel ellátta: Balló István.;
Peisner Ignácz: Képek a régi Pest-Budáról.;
Gracza György: 1848. március 15.;
Kuliffay Ede: Erdély története. Az ős-időktől korunkig. Kővári László, Szilágyi Sándor, Horváth Mihály s. a. t. után egybeállítá: - -. Bp., 1876-1901.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)- Franklin,65+3; 61+3;79+1;80; 68+4; 64; 59+1; 232 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, körbevágottak, egy lap szakadt.
Illés József: A magyar társadalom és állam szervezete a honfoglaláskor.;
Szinnyei József: A magyarság eredete, nyelve és honfoglaláskori műveltsége.;
Csánki Dezső: Árpád vezér. Mátyás király. Két történelmi tanulmány.;
Angyal Dávid: Mohács;
Szilágyi Sándor: Történeti rajzok.;
Andrássy Gyula: A száműzött Rákóczi.;
Gróf Andrássy Gyula Bosznia okkupácziójáról. 1878 november 30-án, deczember 6-án és 14-én tartott három beszéde. Wertheimer Ede bevezetőjével. Bp., 1880-1916., Franklin,47+1; 77; 117; 18; 247+1; 60; 132 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben.
Finály HenrikAz ókori súlyokról és mértékekről.
Bp. 1883. MTA. 163 l. A. római hossz- és térmértéktől a a perzsa pénzek és mértékekig. Kiadói, javított papírborítóval
Hentaller Lajos: Görgey mint politikus. Történelmi tanulmány. Bp., 1889., Hornyánszky, 4++222 p. Korabeli kopott, foltos félvászon-kötésben, javított kötéssel, a címlapon kis hiánnyal.
Az egyházi és szerzetesi lovagrendek történelme, különös tekintettel a magyar- s erdélyországi lovagrendek egykori házaira. V. kötet. Szerk.: Karcsu Antal Arzén. Pest, 1867, Bartalits Imre-ny., 168+(8) p. Műbőr-kötésben, az eredeti (elülső és hátsó) papírborító bekötve.
Tar Ferenc: Lincoln magyar tábornoka. Asbóth Sándor életútja. Hévíz, 1998., Hévíz Város Önkormányzata. Kiadói papírkötés.
Az író, Tar Ferenc (1955-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő, mérnök, a Magyar Műhely szerkesztője a magyar avantgarde kiemelkedő alakja részére DEDIKÁLT példány.
Benkő Zoltán: Történelmi keresztutak (1941-1956). Faludy György bevezetőjével, Pomogáts Béla utószavával. Miskolc, 2000, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.