Books: History

Number of items: 164

16829.

10 000 HUF
27,03
29,41
16830.

9 000 HUF
24,32
26,47
Farkas Emőd: Magyarország Nagyasszonyai. I-III kötetek. Teljes! Illusztrálta: Nemes Mihály. Bp., (1911), Wodianer F. és Fiai, Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopásokkal
16831.

9 000 HUF
24,32
26,47
Hunfalvy Pál: Magyarország ethnographiája. Bp., 1876, MTA. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
16832.

7 000 HUF
18,92
20,59
Tanulmányok a magyar történelemből, kolligátum [Egybekötve.]: [Anonymus]: Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly.;  A Bécsi Képes Krónika. (Szemelvények.) Ford. és bev. ellátta Madzsar Imre.;  Galeotto Marzio könyve. Mátyás király találó, bölcs és tréfás mondásairól és cselekedeteiről. Ford., bev., és jegyzetekkel ellátta: Császár Mihály.;  Mikslósvárszéki nagyajtai Cserei Mihály históriája. Szemelvények. Kiadta Angyal Dávid.;  Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények altorjai Báró Apor Péter Metamorphosis Transilvaniae. czímű művéből. Kiadta és bevezetéssel ellátta: Balló István.;  Peisner Ignácz: Képek a régi Pest-Budáról.;  Gracza György: 1848. március 15.; Kuliffay Ede: Erdély története. Az ős-időktől korunkig. Kővári László, Szilágyi Sándor, Horváth Mihály s. a. t. után egybeállítá: - -. Bp., 1876-1901.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)- Franklin,65+3; 61+3;79+1;80; 68+4; 64; 59+1; 232 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, körbevágottak, egy lap szakadt.
16833.

Tanulmányok a magyar történelemből, kolligátum [Egybekötve.]: [Anonymus]: Béla király névtelen jegyzőjének könyve a magyarok tetteiről. Ford.: Szabó Károly.; A Bécsi Képes Krónika. (Szemelvények.) Ford. és bev. ellátta Madzsar Imre.; Galeotto Marzio könyve. Mátyás király találó, bölcs és tréfás mondásairól és cselekedeteiről. Ford., bev., és jegyzetekkel ellátta: Császár Mihály.; Mikslósvárszéki nagyajtai Cserei Mihály históriája. Szemelvények. Kiadta Angyal Dávid.; Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények altorjai Báró Apor Péter "Metamorphosis Transilvaniae." czímű művéből. Kiadta és bevezetéssel ellátta: Balló István.; Peisner Ignácz: Képek a régi Pest-Budáról.; Gracza György: 1848. március 15.; Kuliffay Ede: Erdély története. Az ős-időktől korunkig. Kővári László, Szilágyi Sándor, Horváth Mihály s. a. t. után egybeállítá: - -. Bp., 1876-1901.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai)- Franklin,65+3; 61+3;79+1;80; 68+4; 64; 59+1; 232 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, körbevágottak, egy lap szakadt.

5 000 HUF
Tanulmányok a magyar történelemből, kolligátum [Egybekötve.]:  Illés József: A magyar társadalom és állam szervezete a honfoglaláskor.;  Szinnyei József: A magyarság eredete, nyelve és honfoglaláskori műveltsége.;  Csánki Dezső: Árpád vezér. Mátyás király. Két történelmi tanulmány.;  Angyal Dávid: Mohács;  Szilágyi Sándor: Történeti rajzok.;  Andrássy Gyula: A száműzött Rákóczi.;  Gróf Andrássy Gyula Bosznia okkupácziójáról. 1878 november 30-án, deczember 6-án és 14-én tartott három beszéde. Wertheimer Ede bevezetőjével. Bp., 1880-1916., Franklin,47+1; 77; 117; 18; 247+1; 60; 132 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben.
16834.

5 000 HUF
Finály HenrikAz ókori súlyokról és mértékekről.  Bp. 1883. MTA. 163 l. A. római hossz- és térmértéktől a a perzsa pénzek és mértékekig. Kiadói, javított papírborítóval
16835.

6 000 HUF
Hentaller Lajos: Görgey mint politikus. Történelmi tanulmány. Bp., 1889., Hornyánszky, 4++222 p. Korabeli kopott, foltos félvászon-kötésben, javított kötéssel, a címlapon kis hiánnyal.
16836.

5 000 HUF
Az egyházi és szerzetesi lovagrendek történelme, különös tekintettel a magyar- s erdélyországi lovagrendek egykori házaira. V. kötet. Szerk.: Karcsu Antal Arzén. Pest, 1867, Bartalits Imre-ny., 168+(8) p. Műbőr-kötésben, az eredeti (elülső és hátsó) papírborító bekötve.
16837.

6 000 HUF
16838.

4 800 HUF
12,97
14,12
Benkő Zoltán: Történelmi keresztutak (1941-1956). Faludy György bevezetőjével, Pomogáts Béla utószavával. Miskolc, 2000, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
16839.

4 000 HUF
Fraknói Vilmos: A magyar királyválasztások története. Bp., 1921, Athenaeum, 246+1 p. Kiadói, javított és minimálisan sérült papírkötésben
16840.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF