Books: History

Number of items: 164

Cziráki Zsuzsanna: Az erdélyi szászok története. Erdélyi szász irodalomtörténet. Bp., 2006. Imedias Kiadói papírkötésben
16841.

3 600 HUF
9,73
10,59
Köszöntés. R. Várkonyi Ágnes professzor asszonyt jubileumi születésnapján köszöntik a szülővárosa és Nógrád muzeológusai, levéltárosai. Szerk.: Szvircsek Ferenc. R Várkonyi Ágnes (1928-2014) történész, művelődéstörténész, egyetemi tanár által DEDIKÁLT példány. Salgótarján,[1998.], Nógrádi Történeti Múzeum, 39 p. Kiadói papírkötés. Számozott (82./100) példány.
16842.

5 000 HUF
16843.

4 000 HUF
Mályusz Elemér: A magyar medievisztika forráskérdései. (Medievisztika és oklevélkiadás.) A szerző, Mályusz Elemér (1898-1989) történész által DEDIKÁLT példány. Különlenyomat. Bp., 1967., (Szeged, Szegedi Nyomda), 3-29 p.
16844.

4 000 HUF
Paganel, Camille Szkanderbég története vagy a törökök és keresztények a tizenötödik században. Ford.: Háger József. Nagybecskerek, 1890., Pleitz Fer. Pál, 6+344 p Átkötött papírkötés, az eredeti elülső borító felhasználásával, foltos borítóval, kissé sérült és kisé hiányos gerinccel, bélyegzéssekkel és a gerincen címkével, az utolsó lapon szöveget nem érintő kivágással és az utolsó előtti lap foltos, kis lapszéli szakadásokkal, sérülésekkel.
16845.

4 800 HUF
12,97
14,12
J.-E. Horn (Horn Ede): Léconomie politique avant les physiocrates. Párizs, 1867, Librairie de Guillaumin et cie. Francia nyelven. VII+400 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel, borító hátoldalán apró sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, néhány kevés lapon ceruzás jelöléssel.
16846.

J.-E. Horn (Horn Ede): L'économie politique avant les physiocrates. Párizs, 1867, Librairie de Guillaumin et cie. Francia nyelven. VII+400 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben, márványozott lapélekkel, kissé kopott gerinccel, borító hátoldalán apró sérüléssel, intézményi bélyegzőkkel, kissé foltos lapokkal, néhány kevés lapon ceruzás jelöléssel.

3 000 HUF
16847.

4 000 HUF
16848.

7 500 HUF
20,27
22,06
Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi Kölcsey-Egyesület megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, javított gerinccel.
16849.

Aradi vértanúk albuma. Arad sz. kir. város közönsége és az aradi "Kölcsey-Egyesület" megbízásából szerkesztette Varga Ottó. Bp.,(1902), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.(díszcímlap)+297+3 p.+7 (hasonmás)+1 t. Ötödik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Leszik-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, javított gerinccel.

6 500 HUF
17,57
19,12
Dienes Adorján: Regélő romok. Rozsnyó,(1940), Sajó-Vidék Könyvkiadóvállalat. II., bővített kiadás. Kiadói egészvászon-kötés.
16850.

6 000 HUF
16851.

6 000 HUF
Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 2000, Logod Bt., 248 p. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete László, aki a Miskolci Egyetem adjunktusaként a könyvben leírt események egyik szereplője volt 1956-ban (az 56-os események utáni per másodrendű vádlottja), által DEDIKÁLT példány; az előzéklapon személyes hangvételű soraival, illetve egy külön lapon saját kezű jegyzeteivel arról, hogy a könyvben hol találhatóak a róla szóló szövegrészletek (ezek az adott oldalakon belül is jelölve) + Fekete Lászlót és családját ábrázoló fotó.
16852.

Ungváry Rudolf: Utána néma csönd. A miskolci egyetem 1956-os diákparlamentjének története. Bp., 2000, Logod Bt., 248 p. Második kiadás. Kiadói kartonált papírkötés. Fekete László, aki a Miskolci Egyetem adjunktusaként a könyvben leírt események egyik szereplője volt 1956-ban (az '56-os események utáni per másodrendű vádlottja), által DEDIKÁLT példány; az előzéklapon személyes hangvételű soraival, illetve egy külön lapon saját kezű jegyzeteivel arról, hogy a könyvben hol találhatóak a róla szóló szövegrészletek (ezek az adott oldalakon belül is jelölve) + Fekete Lászlót és családját ábrázoló fotó.

4 200 HUF
11,35
12,35

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF