Number of items: 284

Gyalui Farkas: Gróf Teleki Sándor regényes élete. Bp., é.n.. Franklin. Kiadói félvászonkötés, gerince kissé sérült, borító kissé sérült, borítón a kötet címe korabeli (nyomdai?) címkén pótolt, volt könyvtári példány
17602.

1 400 HUF
Versekben tündöklő Erdély. Magyar költők erdélyi verseinek gyűjteménye a gyulafehérvári soroktól mind a mái napig. Egybeszedte Szentimrei Jenő. Kolozsvár, 1941, Lepage Lajos, 342 p. Kiadói papírkötés, gerincén sérült, hiányos és ragasztott papírborítékkal.
17603.

1 000 HUF
Zorád Eta: Örökség. Bp., 1934., Gyóni Géza Irodalmi Társaság, 63 p. Kiadói papírkötés
17604.

1 400 HUF
Ady Endre: Versek (Debrecen, 1899) Bp., é.n. (1925), Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel és borítóval, belső kötéstáblán Jeges Ernő (1898-1956): Ex libris Éva, elülső kötéstáblán tulajdonosi bélyegzővel, címlapon ajándékozási sorokkal.
17605.

1 200 HUF
Villon: Kis Testamentum és más versek. Bp., Lampel R. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
17606.

1 800 HUF
Péter Ágnes: Keats költészetelméletének fejlődése. A szerző, Péter Ágnes (1941 -) irodalomtörténész által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1970., Angol és Amerikai Filológiai Értekezések. Kiadói papírkötés.
17607.

1 600 HUF
1964-1966 D. Szemző Piroska: Szerzői jogi vita Jókai német kiadása körül. A szerző, D. Szemző Piroska (1907-1982) irodalom- és művelődéstörténész által Zöldhelyi Zsuzsa (1928-2015) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1964, Akadémiai Nyomda. Különlenyomat. Kiadói papírkötés. + D. Szemző Piroska: Kiadás és irodalomtörténet. Bp., 1966, Akadémiai Nyomda. Különlenyomat. Kiadói papírkötés.
17608.

1 200 HUF
Charles Bukowski: Hollywood. With an introduction by Howard Sounes. Edinburgh-London-New York, 2007., Canongate. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
17609.

1 600 HUF
2 db Ady Endréhez és magyar irodalomtörténethez kapcsolódó könyv és nyomtatvány: Hatvany Lajos: Ady körül. Különlenyomat a Szocializmus szeptemberi számából. 14 p. Bp., é.n., Világosság-könyvnyomda. Kiadói papírkötés, alja vágott, lapok egy része sérült. + Horváth János: Aranytól Adyig - Irodalmunk és közönsége. Bp., é.n. Pallas. 59p. Későbbi kartonált papírkötésben, az eredeti papírborítót bekötötték, eredeti papírborítón javított szakadással, megerősített kötéssel, címlapon tiszteletpéldány bélyegzővel.
17610.

2 db Ady Endréhez és magyar irodalomtörténethez kapcsolódó könyv és nyomtatvány: Hatvany Lajos: Ady körül. Különlenyomat a "Szocializmus" szeptemberi számából. 14 p. Bp., é.n., Világosság-könyvnyomda. Kiadói papírkötés, alja vágott, lapok egy része sérült. + Horváth János: Aranytól Adyig - Irodalmunk és közönsége. Bp., é.n. Pallas. 59p. Későbbi kartonált papírkötésben, az eredeti papírborítót bekötötték, eredeti papírborítón javított szakadással, megerősített kötéssel, címlapon tiszteletpéldány bélyegzővel.

1 200 HUF
17611.

1 200 HUF
Vöő Gabriella: Szaván fogjuk. Erdélyi magyar szólások. Székelyudvarhely, 1999, Erdélyi Gondolat. Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
17612.

1 000 HUF
Nemere István: Kiléphetsz testedből. (A spiritiszták titkai.) Bp., 1991, Libroservo Kft. Kiadói papírkötés.
17613.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF