Number of items: 284

Jókai Mór: Utazás egy sírdomb körül. Bp., 1889, Révai, 199 p. Első kiadás. Oldalszámozáson belül egészoldalas fametszetekkel, fénynyomatokkal illusztrálva. Kiadói dekoratív, aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, helyenként foltos lapokkal, a címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel.
17506.

6 000 HUF
Bartók Lajos: Téli regék. Elbeszélő költemények. Jankó János, Neogrády Antal, Spányi Béla, Vágó Pál és Vastagh György rajzaival. Bp., [1889], Légrády, (4)+83+(2) p. Oldalszámozáson belül szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dekoratív, aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopottas borítóval, helyenként foltos lapokkal, ázásnyomokkal.
17507.

6 000 HUF
Klaszikus német kisregények. Vál.: Lator László. Ford. többen. Helikon Klasszikusok. Bp., 1968., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kiadói műanyag védőfóliában. Számozott (1055./1800) példány.
17508.

6 000 HUF
Karl May 5 német nyelvű kiadása:  Durch das Land der Skipetaren.;  Die Sklavenkarawane.;  Auf fremden Pfaden.; Winnetou III. köt.;  Durchs Wilde Kurdistan.;  Dresden-Freiburg,én.,Karl May Verlag - Freidrich Ernst Fehsenfeld. Kiadói egészvászon-kötések, nagyrészt kopott boítókkal, kettő kötése javított, az egyik fűzése laza, az egyik elülső szennylapja hiányzik.
17509.

1 600 HUF
[Shakespeare, William]: Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,[Hornyánszky], Hornyánszky, 1 t.+132 p.+12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, a borítón kopásnyomokkal, folttal.
17510.

5 000 HUF
17511.

5 000 HUF
Éjszakai állatkert. Antológia a női szexualitásról. Szerk.: Forgács Zsuzsa Bruria, Gordon Agáta, Bódis Krisztina. Bp., 2005., Artizánok. Kiadói kartonált papírkötés.
17512.

4 600 HUF
12,43
13,53
17513.

5 000 HUF
17514.

3 400 HUF
9,19
10,00
Gárdonyi Géza: Göre Gábor Bíró úr Könyvei sorozat 9 kötete. Bp., én., KÖZDOK. Reprint. Kiadói papírkötés.
17515.

4 600 HUF
12,43
13,53
Mérleg sorozat 6 kötete:  Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába.;  Sigmund Freud: Mózes, Michelangel Mózese.;  Thomas de Quincey: Egy angol ópiumevő vallomásai.;  Mary McCarthy: Velence közelről.;  Montaigne: A tapasztalásról.;  Jean Blot: A Szent Hegy. Bp., 1983-1987.,Európa. Kiadói papírkötés.
17516.

4 000 HUF
Utunk Poholjába. Kalevala-kutatások Magyarországon. Összeáll., a bevezetést írta, a jegyzeteket s a szemelvényes bibliográfiát készítette Nyirkos István. Marketta Huitu előszavával. Békéscsaba, 1985., Tevan Andor Nyomdaipari Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (5./1100), a Kossuth Lajos Tudományegyetem Magyar Nyelvészeti, Irodalmi és Néprajzi Intézete részére készült példány.
17517.

4 600 HUF
12,43
13,53

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF