Number of items: 284

Tompa Mihály összes költeményei I. ésIV. kötet. A költő életrajzát írta Szász Károly. Sajtó alá rendezték: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp.,1870,Méhner Vilmos,(Rudnyánszky A.-ny.), 394; 404 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel,szép állapotban
17518.

4 400 HUF
11,89
12,94
Prosper Mérimée összes regényei és elbeszélései. A Kettős félreértés c. elbeszélést Gyergyai Albert, a többi művet Réz Ádám fordította. Helikon Klasszikusok. Bp., 1967., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban. Számozott (172./1800) példány.
17519.

6 000 HUF
Parlagi Lajos: Szinház. Emlékek és megfigyelések. Nagyvárad, [1941], Grafika Nyomdai Műintézet, 142+(2) p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, foltos borítóval, kissé hullámos, helyenként kissé foltos lapokkal. A szerző által aláírt példány.
17520.

7 000 HUF
18,92
20,59
Vajda János költeményei. Bp., 1910., Franklin,  Második kiadás. Korabeli átkötött aranyozott, álbordás gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval, javított gerinccel.
17521.

5 000 HUF
Erdős Renée: Nyírfaerdő. (Szanatóriumi jegyzetek). Bp., [1927], Révai, 160+(2) p. Egyedi egészbőr-kötésben, viseltes, kopott, sérült borítóval, ázásnyomokkal. A szerző által aláírt példány! Zsedényi Béla, az Ideiglenes Nemzetgyűlés elnökének könyvtárából, felesége tulajdonosi névbejegyzésével.
17522.

4 600 HUF
12,43
13,53
Comenius, Johannes Amos: Orbis Pictus. Hasonmás kiadás.; Hozzátartozik: Mészáros István: A való világ Comenius szemével. Gondolatok egy sikerkönyvről. A pozsonyi 1798-i négynyelvű Orbis Pictus hasonmás kiadása elé. Bp., 2006, Nemzeti Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés és kiadói papírkötés
17523.

5 000 HUF
Fehér Ferenc: Delelő. Válogatott versek. (1946-1965.) Vál. és a bevezetést írta: Kovács Kálmán. DEDIKÁLT! Novi Sad/Újvidék, 1966, Forum. Kiadói félvászon-kötés, kiadói kissé foltos, kissé szakadt papír védőborítóban.
17524.

4 600 HUF
12,43
13,53
Szepesi Attila: Képmutogató. Arcimboldo-szonettek. Gerzson Pál képeivel. A szerző, Szepesi Attila és a művész, Gerzson Pál kettős DEDIKÁCIÓJÁVAL. Bp., 2002., Kortárs. Kiadói papírkötés
17525.

5 000 HUF
17526.

4 000 HUF
Játékszini Koszorú. Mellyben a két magyar hon Nemzeti Szinjátszó Társaság eredete, környűlállása, eddig való fenn állása; a Játékszín holléte, száma, épülése módja; könyvtárának mennyisége ,Szerzők és Fordítók Nevei foglaltatnak. Szerkezté s Kiadá Könyves Máté. Szerk., az utószót és a jegyzeteket írta: György Eszter. A szerkesztő, György Eszter által Kósáné Kovács Magda (1940-2020) politikus, Európai Parlament képviselő (2004-2009), egykori munkaügyi miniszter (1994-1995) részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Urbis. Kiadói kartonált papírkötés. Színáztörténeti Könyvtár 1. Bp., [1973.], Magyar Színházi Intézet. Az 1834-es hasonmás kiadása. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.
17527.

Játékszini Koszorú. Mellyben a' két magyar hon Nemzeti Szinjátszó Társaság' eredete, környűlállása, eddig való fenn állása; a' Játékszín' holléte, száma, épülése' módja; könyvtárának mennyisége ,Szerzők és Fordítók' Nevei foglaltatnak. Szerkezté 's Kiadá Könyves Máté. Szerk., az utószót és a jegyzeteket írta: György Eszter. A szerkesztő, György Eszter által Kósáné Kovács Magda (1940-2020) politikus, Európai Parlament képviselő (2004-2009), egykori munkaügyi miniszter (1994-1995) részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2000, Urbis. Kiadói kartonált papírkötés. Színáztörténeti Könyvtár 1. Bp., [1973.], Magyar Színházi Intézet. Az 1834-es hasonmás kiadása. Kiadói papírkötés. Megjelent 500 példányban.

4 000 HUF
Weöres Sándor: Ungvár-Németi Tóth László versei. Bp., 1999, Tótfalusi Kis Miklós Nyomdaipari Műszaki Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola, 26 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Megjelent 100 példányban. Könyvárusi forgalomba nem került.
17528.

4 000 HUF
Berzsenyi Dániel: A magyarországi mezei szorgalom némelly akadályairol. Kaposvár, 1991, Somogy Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Számozott (901./1000) példány.
17529.

Berzsenyi Dániel: A magyarországi mezei szorgalom' némelly akadályairol. Kaposvár, 1991, Somogy Megyei Könyvtár. Kiadói papírkötés. Számozott (901./1000) példány.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF