https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 284

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Aurora. Hazai almanach. 1837. Alapítá Kisfaludy Károly. Folytatja Bajza. Budán, 1837., Magyar Királyi Egyetem,4+3-404+4 p. A kötetben többek között Bajza József, Fáy András, Czuczor Gergely, Vajda János és mások első közlésben megjelent művei találhatók, valamint: Vörösmarty Mihály Szózata ebben a kötetben jelent meg először nyomtatásban. Átkötött egészbőr-kötésben, a metszetek (1+4 metszet), és az elejéről pár lap (4 sztl. lev, 1/2.) hiányzik, 4 lap szélein kis szakadásokkal, foltos lapokkal, a lapokon aranyozás nyomaival.
17470.

Aurora. Hazai almanach. 1837. Alapítá Kisfaludy Károly. Folytatja Bajza. Budán, 1837., Magyar Királyi Egyetem,4+3-404+4 p. A kötetben többek között Bajza József, Fáy András, Czuczor Gergely, Vajda János és mások első közlésben megjelent művei találhatók, valamint: Vörösmarty Mihály Szózata ebben a kötetben jelent meg először nyomtatásban. Átkötött egészbőr-kötésben, a metszetek (1+4 metszet), és az elejéről pár lap (4 sztl. lev, 1/2.) hiányzik, 4 lap szélein kis szakadásokkal, foltos lapokkal, a lapokon aranyozás nyomaival.

 
Sold
Starting price:
16 000 HUF
43,13
EUR
,
46,65
USD
Number of bids:
2
Hammer price:
17 000 HUF
Paulini Béla - Harsányi Zsolt: Háry János kalandozásai Nagyabonytul a Burgváráig. Kodály Zoltán kottáival és eredeti nép dalokkal. Paulini Béla rajzaival. Az egyik író és illusztrátor, Paulini Béla (1881-1945) író, újságíró, illusztrátor által DEDIKÁLT példány. Bp.,1926., Szerzők, (Budapesti Hirlap-ny.),109 p. Kottákkal, rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító sarkain gyűrődésekkel.
17471.

Paulini Béla - Harsányi Zsolt: Háry János kalandozásai Nagyabonytul a Burgváráig. Kodály Zoltán kottáival és eredeti nép dalokkal. Paulini Béla rajzaival. Az egyik író és illusztrátor, Paulini Béla (1881-1945) író, újságíró, illusztrátor által DEDIKÁLT példány. Bp.,1926., Szerzők, (Budapesti Hirlap-ny.),109 p. Kottákkal, rajzokkal gazdagon illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, kopott, foltos borítóval, a borító sarkain gyűrődésekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
20 000 HUF
53,91
EUR
,
58,31
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Frank Reynolds-Michael McClure: Freewheelin Frank. Secretary of the Angels. As told to Michael McClure by Frank Reynolds. New York,1968,Grove Press. Angol nyelven. First printing. Evergreen Black Cat Book. Kiadói papírkötés. /  Frank Reynolds-Michael McClure: Freewheelin Frank. Secretary of the Angels. As told to Michael McClure by Frank Reynolds. New York,1968,Grove Press. In English language. First printing. Evergreen Black Cat Book. Paperback.
17472.

Frank Reynolds-Michael McClure: Freewheelin Frank. Secretary of the Angels. As told to Michael McClure by Frank Reynolds. New York,1968,Grove Press. Angol nyelven. First printing. Evergreen Black Cat Book. Kiadói papírkötés. / Frank Reynolds-Michael McClure: Freewheelin Frank. Secretary of the Angels. As told to Michael McClure by Frank Reynolds. New York,1968,Grove Press. In English language. First printing. Evergreen Black Cat Book. Paperback.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
26,95
EUR
,
29,15
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Ady Endre összes versei. + Ady Endre összes novellái. Borsos Miklós illusztrációival. Bp., 1961, 1165+(3) p.+20 t., 1406+(2) p.+20 t. Kiadói egészbőr-kötés, a borítón kisebb felületi sérülésekkel. Megjelent 2000 példányban.
17473.

Ady Endre összes versei. + Ady Endre összes novellái. Borsos Miklós illusztrációival. Bp., 1961, 1165+(3) p.+20 t., 1406+(2) p.+20 t. Kiadói egészbőr-kötés, a borítón kisebb felületi sérülésekkel. Megjelent 2000 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
16 000 HUF
43,13
EUR
,
46,65
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-XIII. kötet. Szerk.: Szabó Attila, Vámszer Márta. Bukarest-Budapest-Kolozsvár, 1976-1997, Kriterion-Akadémiai Kiadó-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, összességében jó állapotban.
17474.

Erdélyi Magyar Szótörténeti Tár I-XIII. kötet. Szerk.: Szabó Attila, Vámszer Márta. Bukarest-Budapest-Kolozsvár, 1976-1997, Kriterion-Akadémiai Kiadó-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói egészvászon kötés, összességében jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
16 000 HUF
43,13
EUR
,
46,65
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Flammarion, Camille: Stella. Ford.: Tóth Béla. Bp., é.n., Légrády, VII+414+2 p. Második kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, foltos gerinccel, érdekes ajándékozási sorokkal.
17475.

Flammarion, Camille: Stella. Ford.: Tóth Béla. Bp., é.n., Légrády, VII+414+2 p. Második kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, foltos gerinccel, érdekes ajándékozási sorokkal.

 
Sold
Starting price:
1 000 HUF
2,70
EUR
,
2,92
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
1 000 HUF
Révész Béla: Régi hárfa. Rudnay Gyula illusztrációival. A szerző, Révész Béla (1876-1944) zsidó származású magyar író, újságíró által Róna Éva (1907-1986) irodalomtörténész, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938), Dante,(Általános-ny.), 34 sztl. lev.+ 6 (Rudnay Gyula illusztrációi.) t. A papírborító rajza és a kötet terve Bortnyik Sándor munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sérült gerinccel. + Révész Béláról szóló prospektussal.
17476.

Révész Béla: Régi hárfa. Rudnay Gyula illusztrációival. A szerző, Révész Béla (1876-1944) zsidó származású magyar író, újságíró által Róna Éva (1907-1986) irodalomtörténész, műfordító részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(1938), Dante,(Általános-ny.), 34 sztl. lev.+ 6 (Rudnay Gyula illusztrációi.) t. A papírborító rajza és a kötet terve Bortnyik Sándor munkája. Kiadói illusztrált kartonált papírkötés, sérült gerinccel. + Révész Béláról szóló prospektussal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
8 000 HUF
21,56
EUR
,
23,32
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Emlékkönyv Berzeviczy Albert úrnak, a M. T. Akadémia elnökének, tiszteltei taggá választása harmincadik évfordulója alkalmából. Bp., 1934, Franklin. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel, a borító egyik sarkán hiánnyal.
17477.

Emlékkönyv Berzeviczy Albert úrnak, a M. T. Akadémia elnökének, tiszteltei taggá választása harmincadik évfordulója alkalmából. Bp., 1934, Franklin. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, szakadozott borítószélekkel, a borító egyik sarkán hiánnyal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
12 000 HUF
32,35
EUR
,
34,99
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Friedrich Schiller összes drámai I-II. köt. Helikon Klasszikusok. Bp., 1970., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban, az egyik műanyag védőborítón kis hiánnyal. Számozott (237./1530) példány.
17478.

Friedrich Schiller összes drámai I-II. köt. Helikon Klasszikusok. Bp., 1970., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban, az egyik műanyag védőborítón kis hiánnyal. Számozott (237./1530) példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
10 000 HUF
26,95
EUR
,
29,15
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
Farkas Emőd: Megölt szivek. Regény egy kötetben. Bp., 1895, Wodianer F. és Fiai, 307+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, foltos címlappal, helyenként foltos lapokkal. A szerző, Farkas Emőd (1866-1920) által Gyarmathy Lajos 1848/49-es honvéd hadnagy részére DEDIKÁLT példány (a dedikáció lapszéli körbevágás miatt részben hiányos), Gyarmathy Lajos saját kezű bejegyzésével, aláírásával.
17479.

Farkas Emőd: Megölt szivek. Regény egy kötetben. Bp., 1895, Wodianer F. és Fiai, 307+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé sérült, kopottas borítóval, foltos címlappal, helyenként foltos lapokkal. A szerző, Farkas Emőd (1866-1920) által Gyarmathy Lajos 1848/49-es honvéd hadnagy részére DEDIKÁLT példány (a dedikáció lapszéli körbevágás miatt részben hiányos), Gyarmathy Lajos saját kezű bejegyzésével, aláírásával.

 
Sold
Starting price:
6 000 HUF
16,17
EUR
,
17,49
USD
Number of bids:
9
Hammer price:
8 000 HUF
Együtt a Beatlesekkel. Hoffman Dezső fotói (1962-65). Szerk. és a könyvet tervezte: Pearce Marchbank. [Bp.,1993.], Berger Kft. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
17480.

Együtt a Beatlesekkel. Hoffman Dezső fotói (1962-65). Szerk. és a könyvet tervezte: Pearce Marchbank. [Bp.,1993.], Berger Kft. Rendkívül gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available
Starting price:
8 000 HUF
21,56
EUR
,
23,32
USD
Number of bids:
0
  Add to cart
  Remove
[Faludi Ferenc (1704-1779)] Faludi Ferentz költeményes maradványi. Első kötet. Győr,1786,Straibig József, 3-238 p. Csak I. kötet Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült kötéstáblákkal, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, címlaphiánnyal, a gerincen címkével, az elülső kötéstáblán possessori bejegyzéssel és ceruzás címbejegyzéssel.
17481.

[Faludi Ferenc (1704-1779)] Faludi Ferentz költeményes maradványi. Első kötet. Győr,1786,Straibig József, 3-238 p. Csak I. kötet Korabeli félbőr-kötésben, kopott borítóval, sérült kötéstáblákkal, a gerincen kis sérüléssel, foltos lapokkal, címlaphiánnyal, a gerincen címkével, az elülső kötéstáblán possessori bejegyzéssel és ceruzás címbejegyzéssel.

 
Sold
Starting price:
10 000 HUF
26,95
EUR
,
29,15
USD
Number of bids:
1
Hammer price:
10 000 HUF

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 435:
From 24 January to 2 February
Viewing: from 30 January to 2 February
Item pick up from 6 February
Payment deadline is 17 February
Pay-off from 21 February

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment