https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/
https://www.darabanth.com/

Continuous online auctions

Tételek lista

Antique

Number of items: 279

Auction is over! Item soon called at the auction hall
Mid-Century Figurative Art by Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Zenekar / Orkiestra, örvösművészeti réz. Részben jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:7,5-8cm.  Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban fedezte fel a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.
11252.

Mid-Century Figurative Art by Andrzej Nowakowscy (1938 - 2008): Zenekar / Orkiestra, örvösművészeti réz. Részben jelzett: Magda i Andreze Nowakowscy. m:7,5-8cm. Andrzej Jerzy Nowakowski Warszawa / Varsó. 1938. október 2-án született Lublinban. Miután Varsóba költözött, ahol befejezte az általános iskolát. Még annak befejezése előtt sikeres felvételi vizsgát tett a varsói Állami Képzőművészeti Középiskolába, ahol négy évig (1953-1957) tanult, és nagyon jó jegyeket kapott művészeti tárgyakból - rajz, festészet, szobrászat -. Az 1957-1966-os években kizárólag a művészeti munkának szentelte magát - akvarelleket és olajfestményeket festett, valamint vázlatokat és karikatúrákat rajzolt. Ebben az időszakban "fedezte fel" a művészi fémművességet, amely szerelme és szenvedélye lett, amely egész életében kitartott. Először fémből készítette első munkáit: ékszereket (karkötőket, gyűrűket, brossokat és nyakláncokat), és - ami egész életművének védjegyévé vált - egyedi figurákat. / Andrzej Jerzy Nowakowski urodził się 2 października 1938 roku w Lublinie. Po przeprowadzeniu się do Warszawy, gdzie ukończył szkołę podstawową. Jeszcze przed jej ukończeniem zdał egzamin wstępny do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, gdzie uczył się cztery lata (1953-1957), mając bardzo wysokie oceny z przedmiotów artystycznych - rysunek, malarstwo, rzeźba. W latach 1957-1966 poświęcił się wyłącznie twórczości artystycznej - malował akwarele i obrazy olejne oraz rysował szkice i komiksy. W tym okresie ,,odkrył" metaloplastykę artystyczną, która stała się jego miłością i pasją trwającą do końca życia. Najpierw tworzył pierwsze dzieła w metalu: biżuterię (bransolety, pierścionki, broszki i naszyjniki) oraz, co stało się znakiem rozpoznawczym Jego całej twórczości - niepowtarzalne figurki.

 
The item is not available
Starting price:
180 000 HUF
485,18
EUR
,
524,78
USD
Number of bids:
0
Fortuna étterem falikárpitja. Mátyás kódex részletével. cca. 1957. Hímzett kárpit. 200x300 cm. Felirat: Vinum Ytalikum qvod falernum dicitur caliginem oculis inducit multum bibitum totum corpus ledere facit / Az Ytalikum bora, amelyet falernumnak hívnak, sötétséget hoz a szemekre, és a sok ital az egész testet megsérti.
11253.

Fortuna étterem falikárpitja. Mátyás kódex részletével. cca. 1957. Hímzett kárpit. 200x300 cm. Felirat: "Vinum Ytalikum qvod falernum dicitur caliginem oculis inducit multum bibitum totum corpus ledere facit" / Az Ytalikum bora, amelyet falernumnak hívnak, sötétséget hoz a szemekre, és a sok ital az egész testet megsérti.

 
The item is not available
Starting price:
80 000 HUF
215,63
EUR
,
233,24
USD
Number of bids:
0
Antik óriáskígyóbőr, kopásokkal, 430x45 cm
11254.

Antik óriáskígyóbőr, kopásokkal, 430x45 cm

 
The item is not available
Starting price:
110 000 HUF
296,50
EUR
,
320,70
USD
Number of bids:
0
Karreif / karperec, jelzett, kis deformálódással, kopásokkal d: 6 cm
11255.

Karreif / karperec, jelzett, kis deformálódással, kopásokkal d: 6 cm

 
Sold
Starting price:
26 000 HUF
70,08
EUR
,
75,80
USD
Number of bids:
22
Kecske szőrme, kis kopásokkal, 126x80 cm
11256.

Kecske szőrme, kis kopásokkal, 126x80 cm

 
The item is not available
Starting price:
22 000 HUF
59,30
EUR
,
64,14
USD
Number of bids:
0
Juh szőrme, kis kopásokkal, 100x70 cm
11257.

Juh szőrme, kis kopásokkal, 100x70 cm

 
The item is not available
Starting price:
22 000 HUF
59,30
EUR
,
64,14
USD
Number of bids:
0
Magyar Ellenállók, Antifasiszták Szövetsége emlék tőr, dobozban. Ezüstözött fém, h: 31 cm
11258.

"Magyar Ellenállók, Antifasiszták Szövetsége" emlék tőr, dobozban. Ezüstözött fém, h: 31 cm

 
Sold
Starting price:
18 000 HUF
48,52
EUR
,
52,48
USD
Number of bids:
11
Olbrich L. Budapest Teréz körút 6. pipere táska tartalomma, kis sérülésekkel, kopásokkal. 28x40x12 cm
11259.

Olbrich L. Budapest Teréz körút 6. pipere táska tartalomma, kis sérülésekkel, kopásokkal. 28x40x12 cm

 
Sold
Starting price:
18 000 HUF
48,52
EUR
,
52,48
USD
Number of bids:
1
Kálvin János reformátor portréja, papírmasé, jelzés nélkül, 1900-1910 körül, kopásnyomokkal. Szecessziós, virágdíszes, kissé sérült fakeretben. 58x48 cm
11260.

Kálvin János reformátor portréja, papírmasé, jelzés nélkül, 1900-1910 körül, kopásnyomokkal. Szecessziós, virágdíszes, kissé sérült fakeretben. 58x48 cm

 
Sold
Starting price:
12 000 HUF
32,35
EUR
,
34,99
USD
Number of bids:
1
Tevan Margit (1901-1978): Art Deco díszdoboz, 1930 körül, vörösréz, fabetéttel, jelzett, hibátlan, 21x13x2,5 cm. Tevan Margit Munkácsy Mihály-díjas magyar ötvösművész, érdemes és kiváló művész. Tevan Margit 1901. január 18-án született Békéscsabán (Magyarország) zsidó családban. Édesapja egy jelentős szerkesztőséget vezetett, és támogatta művészeti tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskolán. Tanulmányainak egy évében Tevan a kor leghíresebb aranyművészeinél az aranyművességre szakosodott: Richard Zutt és Kiss Ferenc . Mivel az ékszerkészítés nem érdekelte, később csatlakozott Vértes Árpád műhelyéhez, amely Stúdió néven volt ismertebb . 1927-ben feleségül ment Engel Miklós vegyészmérnökhöz és Budapestre költözött. Fiuk, Engel Tevan István ismert könyvillusztrátor volt.
11261.

Tevan Margit (1901-1978): Art Deco díszdoboz, 1930 körül, vörösréz, fabetéttel, jelzett, hibátlan, 21x13x2,5 cm. Tevan Margit Munkácsy Mihály-díjas magyar ötvösművész, érdemes és kiváló művész. Tevan Margit 1901. január 18-án született Békéscsabán (Magyarország) zsidó családban. Édesapja egy jelentős szerkesztőséget vezetett, és támogatta művészeti tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskolán. Tanulmányainak egy évében Tevan a kor leghíresebb aranyművészeinél az aranyművességre szakosodott: Richard Zutt és Kiss Ferenc . Mivel az ékszerkészítés nem érdekelte, később csatlakozott Vértes Árpád műhelyéhez, amely "Stúdió" néven volt ismertebb . 1927-ben feleségül ment Engel Miklós vegyészmérnökhöz és Budapestre költözött. Fiuk, Engel Tevan István ismert könyvillusztrátor volt.

 
Sold
Starting price:
12 000 HUF
32,35
EUR
,
34,99
USD
Number of bids:
8
Figurális asztali lámpa pár, kopásokkal,működik, bronz, márvány, szerelék, lámpaernyő m: 34 cm
11262.

Figurális asztali lámpa pár, kopásokkal,működik, bronz, márvány, szerelék, lámpaernyő m: 34 cm

 
Sold
Starting price:
15 000 HUF
40,43
EUR
,
43,73
USD
Number of bids:
7
Antik díszes, szecessziós, nagyméretű kályhacsempe : Fehér Gólya a tóparton. Színes mázakkal festett samottos kerámia, falra akasztható, jelzés nélkül, Korának megfelelő kis sérülésekkel, 1900 körül. 47x21 cm
11263.

Antik díszes, szecessziós, nagyméretű kályhacsempe : Fehér Gólya a tóparton. Színes mázakkal festett samottos kerámia, falra akasztható, jelzés nélkül, Korának megfelelő kis sérülésekkel, 1900 körül. 47x21 cm

 
Sold
Starting price:
18 000 HUF
48,52
EUR
,
52,48
USD
Number of bids:
2

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 434:
From 10 to 19 January
Viewing: from 16 to 19 January
Item pick up from 23 January
Payment deadline is 3 February
Pay-off from 7 February

  Events

further page navigation

Contact

Opening hours

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed
  • Weekend: closed

Our sites

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/feltetelek/#privacy_policy
darabanth.com
Livestream

Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment