Books: Travelling, Local History

Number of items: 157

Jakab Elek: Kolozsvár története. Oklevéltárral. I-III. köt. I. köt.: Ős-, ó - és középkor. (513 Kr. e. - 1540 Kr. u). II. köt.: Újabb kor. Nemzeti fejedelmi korszak. (1540-1690). III. köt.: Habsburg-lotháringiai korszak (1690-1848). Kiadja Szab. Kir. Kolozsvár város közönsége. Hozzá tartozik: Oklevéltár Kolozsvár története I-III. kötetéhez. I-II. kötet Összegyűjt. és szerk.: - -. [Öt kötetbe kötve.] Buda-Budapest, 1870-1888, M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda, 640+4 p.; 832 p.; 1022+2 p.; 420+2 p. 752+XXXI p. Első kiadás. A kiadvány a Kolozsvár története világosító rajzai I-II. kötet. c. munkával lenne teljes. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, és átkötött félvászon-kötésekben, a borítókon kis kopásnyomokkal, 3 kötetben intézményi bélyegzésekkel és a gerincen címkékkel, a II. kötetben a címlap és a római számozású lapok hiányoznak (XVI.)
15278.

Jakab Elek: Kolozsvár története. Oklevéltárral. I-III. köt. I. köt.: Ős-, ó - és középkor. (513 Kr. e. - 1540 Kr. u). II. köt.: Újabb kor. Nemzeti fejedelmi korszak. (1540-1690). III. köt.: Habsburg-lotháringiai korszak (1690-1848). Kiadja Szab. Kir. Kolozsvár város közönsége. Hozzá tartozik: Oklevéltár Kolozsvár története I-III. kötetéhez. I-II. kötet Összegyűjt. és szerk.: - -. [Öt kötetbe kötve.] Buda-Budapest, 1870-1888, M. Kir. Egyetemi Könyvnyomda, 640+4 p.; 832 p.; 1022+2 p.; 420+2 p. 752+XXXI p. Első kiadás. A kiadvány a "Kolozsvár története világosító rajzai I-II. kötet." c. munkával lenne teljes. Korabeli aranyozott félbőr-kötésben, és átkötött félvászon-kötésekben, a borítókon kis kopásnyomokkal, 3 kötetben intézményi bélyegzésekkel és a gerincen címkékkel, a II. kötetben a címlap és a római számozású lapok hiányoznak (XVI.)

Cancelled
[Losontzi István]: Hármas Kis-Tükör, melly Magyar Királyi Birodalomnak az az Magyar Orszángak és hozzá kapcsoltt egyébb részeinek. I. földleirását, II. mostani polgári állapotját, s III. a magyar nemzetnek történetét tanuló ifjak számára hiven ábrázolja. Magyarország és Erdély földabroszával. XII. toldalékkal. 1848 évi kiadás. Pest, 1848, Trattner-Károlyi, 328+96+XVI p. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a kötéstáblákon sérülésnyommal, az elülső táblán bejegyzéssel, kissé foltos lapokkal, térkép-nélkül.
15279.

28 000 HUF
75,68
82,35
Rudolf trónörökös: Utazás a Keleten. Ford.: Brankovics György. I-II. kötet egybekötve Bp., (1883.) Wodianer. (8)+214+(1)+(4)+244+(1)p. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli, kopottas, sérült, laza félvászon kötésben, belül ép.
15280.

18 000 HUF
48,65
52,94
15
15281.

14 000 HUF
37,84
41,18
15282.

15 000 HUF
40,54
44,12
15283.

10 000 HUF
27,03
29,41
Gyurkics Péter: A Duna-hídjai a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig. Fotó: Gyurkics Péter. Szerzők: Träger Herbert, Tóth Ernő. Kardos László, Reich Gyula. Bp., 2010, Yuki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Rendkívül izgalmas kiadvány, benne 295 Duna-híddal, valamint a mellék ágak és csatornák hídjaival is.
15284.

Gyurkics Péter: A Duna-hídjai a Fekete-erdőtől a Fekete-tengerig. Fotó: Gyurkics Péter. Szerzők: Träger Herbert, Tóth Ernő. Kardos László, Reich Gyula. Bp., 2010, Yuki. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Rendkívül izgalmas kiadvány, benne 295 Duna-híddal, valamint a mellék "ágak" és csatornák hídjaival is.

10 000 HUF
27,03
29,41
10
Saly Noémi: Pesti Csodabogarak. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 2005, Ab Ovo. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
15285.

10 000 HUF
27,03
29,41
[Howard Carter (1874-1939), Arthur Cruttenden Mace (1874-1928] Carter, Howard - Mace, A[rthur] C[ruttenden]: Tut-Ankh-Amen sírja. Fordította: Dr. Balassa József. Az angol kiadás eredeti képeivel. Modern Utazók Felfedezők Könyvtára. Bp.,[1929], Franklin, 1 t. 169+1 p.+62 t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón apró kopásnyomokkal, kissé sérült kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal, 5/6. táblán apró lapszéli sérüléssel.
15286.

8 000 HUF
11
15287.

3 000 HUF
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+10 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15288.

3 000 HUF
Pestszenterzsébet, Kispest és környéke. Sajtó alá rendezte Dr. Ladányi Miksa. Dr. Chickán Béla polgármester előszavával. Magyar Városok Monografiája XVIII. köt. Bp., 1936., Magyar Városok Monografiája, 330+1 p. Benne az eredeti számlával, és egy modern, fénymásolt térképpel. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötés, a 8 képtábla hiányzik.
15289.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF