Historical documents, manuscripts

Number of items: 65

1817 jékelfalusi Jékelfalusi László családfája. Kézzel rajzolt. Kis szakadásokkal 49x42 cm
12671.

20 000 HUF
54,05
58,82
J. S. Albach (Albach József Szaniszló): Der Weise in der Zeit der Trübsal c. munkájából való fordítás - az 1838-as pesti árvízről szóló német nyelvű beszámolójának magyar nyelvű fordítása. Azonosítatlan személy fordítása. Nem teljes, de forrásértékű. Változó állapotban, közte sérült lapokkal, 27 sztl. lev.
12672.

8 000 HUF
1860 Gráner Dávid (1829-1896) Pest vármegye későbbi, izraelita vallású (religionis mosaicae), zsidó származású tiszteletbeli főorvosának orvosdoktori, szülész magiszteri, és sebész doktori diplomája (...Medicinae Doctor et Artis Obstetriciae Magister, .., Doctorem Chirurgiae), rajta a Pesti Egyetem (a mai ELTE elődje) rektorának: Márkfi Sámuelnek (1811-1861), valamint az orvosi kar dékánjáank Sauer Ignác (1801-1863) és Margó Tivadar (1816-1896) orvos professzornak az aláírásaival. Pergamen, díszes, rézmetszetű fejléccel és címeres illusztrációval, áthúzott 72 kr. okmánybélyeggel, de függő pecsét nélkül, 46x60 cm. (Gráner-család később feltehetőleg Garamira változtatta a nevét.
12673.

20 000 HUF
54,05
58,82
1867 Gyula, Keblovszki Lajos a megyei bizottmánynak címzett levele, melyben lemond a táblabírói állásról, amelyre a tisztújító bizottmányi gyűlés megválasztotta (a gyűlésen ő maga nem lehetett jelen, ezért báró Wenckheim László, Urszinyi Andor és Thaisz Gyula bizottmányi tagokat kérte meg, hogy képviseljék, azonban kívánsága ellenére mégis megválasztották). Egy kézzel írt oldal.
12674.

3 600 HUF
9,73
10,59
1881 Festészeti boncztan. Á. Székely Bertalan történelmi festész és tanár előadásai nyomán közli Ruby Miroszláv rajztanárjelölt. Bp., 1881, Rajztanárképezdei Társaskör (Beck F.-ny.), 159+(1) p. Litográfiai úton sokszorosított jegyzet, kézirat. Kissé sérült lapokkal, fűzés nélkül, korabeli félvászon mappában.
12675.

1 800 HUF
1883 Nádudvari Tormay Béla György (1839-1906) mezőgazdász, állatorvos professzor, Tormay Cécile édesapjának autográf aláírásával ellátott levele a kultuszminisztériumnak, hajtásnyomokkal
12676.

3 000 HUF
1887 Máramarossziget (Sighetu Marmatiei), a máramarosszigeti kir. járásbíróság meghívása az Asztalos Péter és társa elleni per ítélethirdetésére, aláírással, pecséttel
12677.

1 000 HUF
1890 Adorján Ármin, született Auspitz (1867-1938) újságíró, szerkesztő, ügyvéd, a naagyváradi Szabadság c. lap főszerkesztőjének levelezőlapja Szél Kálmán nagyszalontai esperesnek,
12678.

8 000 HUF
1895 Gyulai Gaál Gaszton (Gaal Gaston, 1868-1932) ornitológus, nagybirtokos, politikus, később a képviselőház elnökének autográf sorai az MTA Főtitkári Hivatalának, autográf aláírásával, sérült
12679.

1 000 HUF
1898 József főherceg Libits Adolf kir. tanácsos és főhercegi uradalmi igazgató részére írt levelének korabeli, kézzel írt másolata, szakadással, ragasztott
12680.

3 600 HUF
9,73
10,59
cca 1898 Thurzó György bútoráról 1550-ból (???) származó díszítés kis darabja, h: 10,5 cm. Kaptam Mandel Erzsikétől, 1898 július 31-én Vasárnap. Feliratozott borítékban.
12681.

cca 1898 "Thurzó György bútoráról 1550-ból" (???) származó díszítés kis darabja, h: 10,5 cm. "Kaptam Mandel Erzsikétől, 1898 július 31-én Vasárnap. Feliratozott borítékban.

2 000 HUF
cca 1900-1930 Borosjenői Kádár nemesi család címere. Tempera, papír. Dekoratív, üvegezett, kopott fakeretben, 60×45 cm
12682.

9 000 HUF
24,32
26,47

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF