Historical documents, manuscripts

Number of items: 65

1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai képeslapon családjához Eperjesről, a képeslapon a Rákóczi-házzal, Fiaim! Itt született a híres Rákóczy, akinek a hősiességét jó lesz követni! Szerető apátok.
12683.

1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai képeslapon családjához Eperjesről, a képeslapon a Rákóczi-házzal, "Fiaim! Itt született a híres Rákóczy, akinek a hősiességét jó lesz követni! Szerető apátok."

3 000 HUF
1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai képeslapon családjához Eperjesről, a képeslapon Eperjes főutcájával és a Rákóczi-házzal. Az eperjesi műkiállítás nem ebben a szép és híres házban van. Oh Rákóczy és Eperjes! Szép vagy, yes, yes!
12684.

1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai képeslapon családjához Eperjesről, a képeslapon Eperjes főutcájával és a Rákóczi-házzal. "Az eperjesi műkiállítás nem ebben a szép és híres házban van. Oh Rákóczy és Eperjes! Szép vagy, yes, yes!"

3 000 HUF
1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai képeslapon családjához, Eperjesről, rajta a városi laktanyával (Klobusiczky-ház). Szerencsésen megérkeztünk, és valószínű, hogy hétfőn este már otthon leszek. Edvi (Illés Aladár), Lippich (Elek) és Telepyvel (Telepy Károly) megyünk Bártfára.
12685.

1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai képeslapon családjához, Eperjesről, rajta a városi laktanyával (Klobusiczky-ház). "Szerencsésen megérkeztünk, és valószínű, hogy hétfőn este már otthon leszek. Edvi (Illés Aladár), Lippich (Elek) és Telepyvel (Telepy Károly) megyünk Bártfára."

3 000 HUF
cca 1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai képeslapon családjához, Fiuméről, a képeslapon a Piazza dellErbe. Az a kérdés fiam-e vagy lányom-e ez a város?
12686.

cca 1904 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikus autográf sorai képeslapon családjához, Fiuméről, a képeslapon a "Piazza dell'Erbe". "Az a kérdés fiam-e vagy lányom-e ez a város?"

3 000 HUF
1909. március 15., Kassa, Myskovszky Viktor (1838-1909) művészettörténész, építészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja autográf sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, amelyben reagál egy a Pesti Hírlapban megjelent, Az Új Nemzeti Múzeum c. cikkére és örülne, ha akvarell gyűjteményét megmutathatná Kézdi-Kovácsnak. Myskovszky Viktor autográf aláírásával, Kassai dóm nyugati főkapuját megörökítő képeslapon.
12687.

1909. március 15., Kassa, Myskovszky Viktor (1838-1909) művészettörténész, építészmérnök, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja autográf sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművész, műkritikushoz, amelyben reagál egy a Pesti Hírlapban megjelent, "Az Új Nemzeti Múzeum" c. cikkére és örülne, ha akvarell gyűjteményét megmutathatná Kézdi-Kovácsnak. Myskovszky Viktor autográf aláírásával, Kassai dóm nyugati főkapuját megörökítő képeslapon.

3 400 HUF
9,19
10,00
1909 Az ujjászervezett Müncheni Magyar Egyesület első összejövetele alkalmából készült egyedi rajzos, levelezőlapként elküldött kártyája, a Pesti Hírlap szerkesztőségének címezve, a tagok autográf aláírásával: B. Pauly Erik (1870-?) festő, tanár, művészeti író és felsége; Oláh Sándor (1886-1966) festő, Horvát Antal képzőművész, Zochor Dezső órás és optikus, Riedl Sándor, Bodor Lajos és több más beazonosításra váró aláírással.
12688.

6 000 HUF
cca 1910-1980 Rózsahegyi György (1912-1986) vendéglátóipari vezető, szállodaigazgató, szakíró papírrégiség hagyatéka, levelek, okmányok, nyomtatványok stb., részben személyes, részben hivatalos. Rózsahegyi György 1948-ban az államosított Bristol és Hungária, majd az újjáépített Margitszigeti Nagyszálló első igazgatója. 1952-től a Bp.-i Szállodipari Vállalatot, 1957-től az Orsz. Idegenforgalmi Szálloda és Éttermi Vállalat üzemeltetési osztályát, közben a brüsszeli világkiállítás m. éttermét vezette. 1959-73 között a bp.-i Royal Szálló (Grand Hotel Royal) igazgatója. Érdekes, átnézésre érdemes anyag, jelentős része a XX. sz. első feléből, többek közt egy feljegyzés 1944-es eseményekről, a Pozsonyi út 16. sz. alatti védett házban történtekről; Rózsahegyi polgári személyi lapja 1942-ből; néhány kevés a Felvidékről (Késmárk, Zsolna, Liptószentmiklós) küldve; néhány az 1958-as brüsszeli világkiállítással kapcsolatos stb.!!
12689.

9 000 HUF
24,32
26,47
1911 Bp., Strausz Sándor Tojásszaporító fejléces levélpapírjára írt, személyes hangvételű levél, 3 kézzel írt oldal
12690.

1 400 HUF
1912 Lukács László (1850-1932) miniszterelnök aláírt hivatalos értesítő levele Michailovits Kornél nyugalmazott alispánnak, melyben értesíti, hogy a király kegyelméből a bácsszentiváni nemesi előnevet használhatja. borítékkal
12691.

30 000 HUF
81,08
88,24
18
1913 Májerszky Béla (1845-1919), 1902-1915 között Nyíregyháza polgármestere autográf gratuláló sorai egy kitüntéshez saját névjegykártyáján
12692.

3 000 HUF
1914. Ferenc József : Népeimhez! . Minikönyv medál dombornyomott réz borítóval, A király szózata a nemzethez 1914 július 28-án.) (24x22mm)
12693.

1914. Ferenc József : Népeimhez! . Minikönyv medál dombornyomott réz borítóval, "A király szózata a nemzethez 1914 július 28-án.) (24x22mm)

6 000 HUF
11
1917. márciusa, Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) későbbi festőművész autográf sorai édesanyjához. Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév (Bogi) aláírásával, Divald Károly fényképész Eperjest megörökítő képeslapján.
12694.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF