Books: Travelling, Local History

Number of items: 170

Magyarország vármegyéi és városai. Főszerk.: Borovszky Samu. 4. kötet. Nyitra Vármegye. Bp., 1899, Apollo Irodalmi Társaság. Gazdagon díszített, festett, aranyozott vászonkötésben. A borítótábla, kopottas, gerincen kis sérülés, egy kihajtható melléklet szakadt, néhány lap foltos
15023.

20 000 HUF
54,05
58,82
29
Váradi Péter Pál - Lőwey Lilla: Erdély - Székelyföld 5 kötete: Gyimesek vidéke; Felső-Nyárád vidéke; A legnagyobb székely (Orbán Balázs); Marosvásárhely; Szováta és vidéke. Veszprém, 2006-2009., PéterPál Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15024.

15 000 HUF
40,54
44,12
Gajus Scheltema - Tibor Bérczes - Martijn de Vries: Andrássy út. Views of an Avenue. A szerzők, Gajus Scheltema (Hollandia budapesti nagykövete), Bérczes Tibor (fordító) és Martij de Vries (fotóművész) által ALÁÍRT példány. Bp., 2017., Corvina. Rendkívül gazdag fotóanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borító modern professzionális átlátszó védőfóliában, jó állapotban.
15025.

12 000 HUF
32,43
35,29
Sven Hedin: A vándorló tó. I-II. köt. Ford.: Mezey Dénes. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1940], Franklin-Társulat. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott gerinccel,
15026.

10 000 HUF
27,03
29,41
15027.

9 500 HUF
25,68
27,94
Gdynia kikötője Gdynia, 1936. Ipari és Kereskedelemügyi Minisztérium. 57p.+30t.+3 kihajt. térk. Kiadói papírborítóban
15028.

12 000 HUF
32,43
35,29
Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerls Reisehandbücher. Leipzig, Woerls Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining.
15029.

Führer durch Fiume und Umgebung. Herausgegeben von Leo Woerl. Woerl's Reisehandbücher. Leipzig, Woerl's Reisebücherverlag. Kiadói papírkötés, 2 db térképmelléklettel, középső lap kijár, néhány ceruzás aláhúzással./ Paper-binding, some pages are coming out, with some underlining.

8 000 HUF
15030.

6 000 HUF
Munk Manó - Frivaldszky János - Koch Antal: A Herkulesfürdő és környéke. Természettudományi, orvosi, fürdészeti, történelmi és statistikai tekintetben. Emlékül a magyar orvosok és természetvizsgálók 1872. a Herkulesfürdőben (Mehádián) tartott XVI. nagygyűlésére. A gyógyhely által ajánlva a nagygyűlés tagjainak. Írta Munk Manó. A földtani részt írta Koch Antal. Az állattanit Frivaldszky János. Pest, 1872, Heckenast Gusztáv, 263 p.+1 (kihajtható ábrával) t. Átkötött félvászon-kötésben, foltos lapokkal, a 3 térkép hiányzik. Ritka!
15031.

6 000 HUF
34
Lelbach Gyula: A világjáró földesúr. Vojnits Oszkár élete és vadászkalandjai. Bp., 2009, Akaprint. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
15032.

6 000 HUF
Csontos Pál: A tótkomlósi tűzoltóság története. Tótkomlós, 2010, Tótkomlósi Önkéntes Tűzoltóság. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
15033.

5 000 HUF
1933 Magyarország helységnévtára. Szerk. és kiadja: A M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933., Hornyánszky Viktor Rt., X+839+1 p. + 7 (térképek, 1 kétoldalas) t. + 8 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval,
15034.

6 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF