Books: Travelling, Local History

Number of items: 170

15035.

4 600 HUF
12,43
13,53
15036.

4 600 HUF
12,43
13,53
Boldog Várad. Szerk.: Bálint István János. (Bp., 1992), Héttorony Könyvkiadó, 838+(18) p. Kiadói aranyozott műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, tulajdonosi névbélyegzőkkel.
15037.

5 000 HUF
Geographica globi terraquei synopsis, a multis praesertim quod Hungariam attinet, erroribus, qui in celeberrimo alias geographo Hubnero, aliisque circumferuntur, expurgata, in qua omnium mundi regionum, et locorum situs pro Mapparum Geographicarum usu exactissimee describuntur. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1755, Typis Academicis Societ. Jesu, (2)+352 p. Latin nyelven. Átkötött kartonált papírkötésben, sérült borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, több kijáró lappal.
15040.

4 800 HUF
12,97
14,12
Négy évtized a magyar hegyek között. A Magyar Turista Egyesület negyvenéves múltja 1888-1928. Szerk.: Déry József. Bp., 1929, Magyar Turista Egyesület (Élet-ny.), (4) p.+1 t.+305+(1) p. Szövegközi képekkel gazdagon illusztrálva. A borító Földes Imre munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kopottas borítóval, laza, szétváló fűzéssel, a könyv végén felvágatlan lapokkal.
15041.

Négy évtized a magyar hegyek között. A Magyar Turista Egyesület negyvenéves múltja 1888-1928. Szerk.: Déry József. Bp., 1929, Magyar Turista Egyesület ("Élet"-ny.), (4) p.+1 t.+305+(1) p. Szövegközi képekkel gazdagon illusztrálva. A borító Földes Imre munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kopottas borítóval, laza, szétváló fűzéssel, a könyv végén felvágatlan lapokkal.

3 000 HUF
Gervai Dezső: A Maharadzsák hazájában. Bp., 1905, Hornyánszky Viktor. Kiadói egészvászon-kötés, előzéklapból hiányzik
15042.

4 000 HUF
Czobor László: Honti históriák. Bp., 1927., Hangya-ny., 111 p. Kiadói papírkötés, foltos.
15043.

3 000 HUF
Scherer Ferenc: Békés vármegye társadalma 1695-1848. Gyulai dolgozatok 3. Szerk.: Implom József. Gyula, 1941, Városi Múzeum, 47 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval.
15044.

3 000 HUF
vitéz budahegyi Pauer János: Adatok a Szent Gellérthegy múltjából. Bp. 1943., Stephaneum-ny., 21 p. +10 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzővel és címkével.
15045.

2 400 HUF
Klaudy József: Az európai legelső nemzeti utazás iroda története. A MÁV hivatalos menetjegyirodájának negyven éve. Bp.,(1943),IBUSZ, 126 p.+ 16 (fekete-fehér fotók) t. + 5 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón és az utolsó kihajtható táblán sérülésnyomokkal.
15046.

2 000 HUF
Szentpály-Juhász Miklós - Zsiga Henrik: A Budavári Palotanegyed története. Bp., 2021, Várkapitányság Nonprofit Zrt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
15047.

2 200 HUF
5,95
6,47
15
Héder János: Máramaros vármegye. Máramarossziget, 1902, Sichermann Mór. Kiadói tűzött papírkötés, kopottas állapotban.
15048.

2 000 HUF
9

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF