Geographica globi terraquei synopsis, a multis praesertim quod Hungariam attinet, erroribus, qui in celeberrimo alias geographo Hubnero, aliisque circumferuntur, expurgata, in qua omnium mundi regionum, et locorum situs pro Mapparum Geographicarum usu exactissimee describuntur. Tyrnaviae (Nagyszombat), 1755, Typis Academicis Societ. Jesu, (2)+352 p. Latin nyelven. Átkötött kartonált papírkötésben, sérült borítóval, helyenként kissé sérült, foltos lapokkal, több kijáró lappal.
Négy évtized a magyar hegyek között. A Magyar Turista Egyesület negyvenéves múltja 1888-1928. Szerk.: Déry József. Bp., 1929, Magyar Turista Egyesület ("Élet"-ny.), (4) p.+1 t.+305+(1) p. Szövegközi képekkel gazdagon illusztrálva. A borító Földes Imre munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, kopottas borítóval, laza, szétváló fűzéssel, a könyv végén felvágatlan lapokkal.
vitéz budahegyi Pauer János: Adatok a Szent Gellérthegy múltjából. Bp. 1943., Stephaneum-ny., 21 p. +10 t. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, régi intézményi bélyegzővel és címkével.
Klaudy József: Az európai legelső nemzeti utazás iroda története. A MÁV hivatalos menetjegyirodájának negyven éve. Bp.,(1943),IBUSZ, 126 p.+ 16 (fekete-fehér fotók) t. + 5 (kihajtható mellékletek) t. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, a hátsó borítón és az utolsó kihajtható táblán sérülésnyomokkal.
Szentpály-Juhász Miklós - Zsiga Henrik: A Budavári Palotanegyed története. Bp., 2021, Várkapitányság Nonprofit Zrt. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.