[Széchy Károly (1848-1906)] Závodszky Károly: Bessenyei György. Irodalmi tanulmány. Pest, 1872, Kisfaludy-Társaság (Athenaeum-ny.), (2)+200 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel, kissé sérült borítóval, néhány kis lapszéli sérüléssel.
Bessenyei György: Anyai oktatás. Magyar Irodalmi Ritkaságok XV. (15.) sz. Bp., (1932), Kir. M. Egyetemi Nyomda, 80 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, kissé sérült lapszélekkel, régi intézményi bélyegzővel.
Európai Iskola Könyvtára, 2 füzet: Mezei Árpád: A paraszti létforma az európai kulturában; Pán Imre: Pokoli színjáték. (5-6., 10-11. sz.) Bp., [1946-1947], Művészbolt, 32 p., 32 p. Kiadói papírkötés, a borítókon kisebb sérülések.
Hajdú Farkas-Zoltán: Csíki kaláka. Csíkszereda, 1993, Pro-Print Rt. Az illusztrációkat Kasza Imre készítette. Kiadói papírkötés. Megjelent 2200 példányban. A szerző által DEDIKÁLT.
Szakonyi Károly: Írók lámpafénynél. Olvassuk újra! Orosz István illusztrációival. DEDIKÁLT! Bp.,2013., Magyar Írók Egyesülete. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Kiss József: Kiss József ujabb költeményei. 1883-1889. Első kiadás. ; Mese a varrógépről. Baditz Ottó rajzaival. Harmadik kiadás. Bp., 1891-1889, Révai, VIII+143+95 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, Wolfner-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.