Haraszti Gyula: Arany János. Nagy emberek II. Modern Könyvtár 123-125. sz. Bp., 1912, Athenaeum, 118 p. Átkötött félvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, helyenként kissé foltos lapokkal, ceruzás bejegyzésekkel.
Gaal Mózes: Ezeréves multunkból. Történetek, jellemképek és rajzok. III./V. füzet. Gaál Mózes történeti elbeszélései. A Magyar Asszony ajándéka az ifjúság számára. Bp., 1933, (Révai-ny.), 43 p.+3 t.+48 p.+2 t. Juszkó Béla egészoldalas képeivel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kopottas borítóval, kissé sérült lapszélekkel.
Zólyomi [Ildikó]: Kis nemzeti lant. Dalok, szavalmányok és hazafias költemények gyűjteménye, függelékül kis köszöntővel. Mindkét-nembeli gyermekek számára összeállitá: Zólyomi I. Pest, 1871, Heckenast Gusztáv, 255 p. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos, szamárfüles lapokkal, néhány lapon ceruzás bejegyzésekkel.
A budapesti Bethlen Gábor Kör emékkönyve. Bp., 1907, Hornyánszky Viktor-ny., 1 t.+180 p. Kiadói papírkötés, laza, szétváló fűzéssel, sérült hártyapapír védőborítóban.
Kiss Menyhért: A gyémántos harang és más versek. Bp., 1912, Singer és Wolfner, 143+(1) p. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé sérült borítóval és lapszélekkel.
vitéz Nagy Iván: Öt világrész magyarsága. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 1. sz. Bp., 1935, Magyar Szemle Társaság, 80 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, kissé foltos borítóval.
Viharban. Debreceni fiatal költők antológiája. Szerk.: Benyovszky Pál és Juhász Géza. Debrecen, 1923, Módy György (Tiszántúli Hírlap-ny.), 224 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, foltos borítóval, kissé laza fűzéssel, több lap kijár.
Medgyesi Pál: Lelki ábéce. Magyar Irodalmi Ritkaságok XLVI. (46.) sz. Bp., [1940], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 150+(2) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval