Szőts Zoltán Oszkár: Az Országos Széchényi Könyvtár egykori első világháborús gyűjteménye. Nemzeti Téka - Bibliotheca Nationalis Hungariae. Bp., 2014, OSZK-Gondolat Kiadó. Kiadói papírkötés.
Dr. Polónyi Nóra: A hazai románság kulturális, szociális és politikai felfogása a XX. század elején. Kolozsvár, 1944. DEDIKÁLT! Kiadói papírkötés, szakadással.
A magyar történelem képeskönyve. Szerk.: Genthon István. A bevezetést írta: Gerevich Tibor. Bp., 1935, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XXXVIII+216 p. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, ajándékozási bejegyzéssel, kissé kopott
Szent István. Első nagy királyunk élete és alkotásai. Hóman Bálint, Csapody Csaba, Bakács István János, Nevelős Ágoston, Ember Győző, Belitzky János és Guillemot Katalin tanulmányai. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, jó állapotban.
Szörényi Levente: Az eltűnt Ősbuda nyomában. A szerző, Szörényi Levente (1945-) által Dienes Istvánné (?-?) muzeológus, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus felesége részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1996, Design&Quality. Számos illusztrációval. Kiadói papírkötésben.