Tarsolylemezek. A honfoglaló elit kincsei. Kiállítási katalógus. Szerk.: dr. Virágos Gábor. Bp., 2022, Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
Cox György: A mythologia kézikönyve. Ford, s a finn mytholgiájval bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin, 216 p. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó borító és az utolsó lap foltos.
1979 Nibelungenlied. Ausstellung zur Erinnerung an die Auffindung der Handschrift A des Nibelungenliedes im Jahre 1779 im Palast zu Hohenems. Ausstelungskatalog. Bergenz, 1979., Voralberger Landesmuseum. Német nyelven. Kiadói papírkötés.
Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal.
Történelmi olvasókönyv. III. rész: Az ó-kor történelme. Szerk.: Mika Sándor. Bp., 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötésben, a borítón kisebb kopásnyomokkal.
Marczinkó Ferenc - Pálfi János - Várady Erzsébet: Az antik világ és a keresztény Európa története a magyar honfoglalásig. A gimnázium és leánygimnázium IV. osztálya számára. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 132 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány lap szélén ázásnyommal.
Solymár József: Kádár koszos inge. (Szolnoki tanú). Lopják a forradalmat! 1956-1996. Bp., 1996, szerzői magánkiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, 1956-os forradalmár részére DEDIKÁLT példány.