Books: History

Number of items: 157

Tarsolylemezek. A honfoglaló elit kincsei. Kiállítási katalógus. Szerk.: dr. Virágos Gábor. Bp., 2022, Magyar Nemzeti Múzeum. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés.
15673.

2 400 HUF
Cox György: A mythologia kézikönyve. Ford, s a finn mytholgiájval bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin, 216 p. Második, javított kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó borító és az utolsó lap foltos.
15674.

1 000 HUF
9
Nemeskürty István: Magyarnak számkivetve. A nemzettudat válságai. DEDIKÁLT! Bp., 2003., Szabad Tér. Kiadói kartonált papírkötés.
15675.

2 000 HUF
1979 Nibelungenlied. Ausstellung zur Erinnerung an die Auffindung der Handschrift A des Nibelungenliedes im Jahre 1779 im Palast zu Hohenems. Ausstelungskatalog. Bergenz, 1979., Voralberger Landesmuseum. Német nyelven. Kiadói papírkötés.   Bóna István (1930-2001) régész, egyetemi tanár,MTA tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal.
15676.

2 000 HUF
Kákosy László: Egyiptomi és antik csillaghit. Apollo Könyvtár 9. Bp., 1978, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés.
15677.

2 000 HUF
Bernáth István: Vörös Eirík története avagy Grönland és Amerika felfedezése a 10-11. században. Bp., 2018, Corvina. Kiadói kartonált papírkötés.
15678.

1 600 HUF
Szabó Károly: Kun László. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1988, ÁKV-Maecenas. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15679.

1 800 HUF
Történelmi olvasókönyv. III. rész: Az ó-kor történelme. Szerk.: Mika Sándor. Bp., 1908, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188 p. Korabeli átkötött egészvászon-kötésben, a borítón kisebb kopásnyomokkal.
15680.

1 200 HUF
Marczinkó Ferenc - Pálfi János - Várady Erzsébet: Az antik világ és a keresztény Európa története a magyar honfoglalásig. A gimnázium és leánygimnázium IV. osztálya számára. Bp., 1941, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 132 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, néhány lap szélén ázásnyommal.
15681.

1 800 HUF
Solymár József: Kádár koszos inge. (Szolnoki tanú). Lopják a forradalmat! 1956-1996. Bp., 1996, szerzői magánkiadás. Kiadói papírkötés. A szerző által Obersovszky Gyula (1927-2001) költő, író, újságíró, 1956-os forradalmár részére DEDIKÁLT példány.
15682.

1 200 HUF
I, Tóth Zoltán: Az Astra románosító tevékenysége s Székelyföldön. Kolozsvár, 1942. Minerva. Kiadói papírkötésben 60p.
15683.

1 800 HUF
20
Trockij, Led Davidovics: A forradalomról. 252. zárt számú példány. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15684.

1 600 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF