Gyarmati György: A politika rendőrsége Magyarországon a Rákosi - korszakban. A szerző által dedikált! Habilitációs Füzetek 1. Pécs, 2002, Pécsi Tudományegyetem. Német és magyar nyelven. Melléklettel. Kiadói papírkötés.
Cox György: A mythologia kézikönyve. Angolból fordította és a finn mythológiával bővítette Simonyi Zsigmond. Bp., 1886, Franklin. Második, javított kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott Gottermayer-féle egészvászon kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón kis kopásnyomokkal.
Nick Yapp: The Hulton Getty Picture Collection 1950s. Decades of the 20th Century. Köln, 1998.,Könemann. Angol, német és francia nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés
Nick Yapp: The Hulton Getty Picture Collection 1960s. Decades of the 20th Century. Köln, 1998.,Könemann. Angol, német és francia nyelven. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés
Tóth András: Az erdélyi románság története. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 13. sz. Bp., 1944, Magyar Szemle Társaság, 79+(1) p. Kiadói papírkötés, helyenként kissé sérült lapszélekkel. A szerző által Kincs Elek (1897-1978) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány.
Bethlen Farkas: Erdély története I-III. kötet. Fordította: Bodor András, Kasza Péter, S. Varga Katalin. A jegyzeteket írta és a mutatókat összeállította: Pálffy Géza, valamint Kruppa Tamás. Bp.-Kolozsvár,2000-2004,Enciklopédia-Erdélyi Múzeum-Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés.