Schuchhardt Károly: Schliemann ásatásai Trója, Tiryns, Mykéne, Orchomenos és Ithakában. Ford.: Dr. Öreg János. Bp., 1892, MTA, 1 t.+VIII+464 p.+VII (térképek) t.+1 t. Gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képanyaggal illusztrált. Egyetlen magyar kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, márványozott lapélekkel, possessori bélyegzésekkel, a borítón apró kopásnyomokkal, pár kihajtható táblán szakadásokkal.
Hitler, Adolf: Mein Kampf. (La mia battaglia). H.n., é.n., magánkiadás, 263 p. Olasz nyelven. Kiadói papírkötés, kopott, kissé sérült borítóval. / Italian language edition. In worn paper-binding.
Wittner Mária: "Ellenőrizve". Szerk., bevezetővel és jegyzetekkel ellátta: Dr. Tamáska Péter. Bp., 2002, Magyar Ház. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Az 1848-1849. évi első népképviseleti országgyűlés történeti almanachja. Szerk.: Pálmány Béla. Bp., 2002., Magyar Országgyűlés, 1369 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Titkos történetek. Válogatás a Betekintő folyóirat első öt évfolyamából. Szerk.: Cseh Gergő Bendegúz, Krahulcsán Zsolt, Müller Rolf, Takács Tibor. Bp., 2013., Állambiztonsági Szolgálatok Történeti Levéltára - L'Harmattan. Kiadói papírkötés.
Németh Gábor: Hegyaljai mezővárosok "törvényei" a XVII-XVIII. századból. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére DEDIKÁLT példány. Magyar Nemzeti Múzeum Művelődéstörténeti kiadványa I. Bp., 1990., Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
Erdély öröksége. Erdélyi emlékírók Erdélyről. I köt. Cs. Szabó László közreműködésével szerk. Makkai László. Ravasz László bevezetésével.
I. köt.: Tündérország. 1541-1571. Oláh Miklós, Verancsics Antal, Heltai Gáspár, Mindszenti Gábor, Forgách Ferenc, Borsos Sebestyén, Bánfi Gergely és Szántó István írásaiból. Kardos Tibor bevezetésével. Bp., [1941.],Franklin, XXXIV+164+1 p.Kiadói, címeres papírkötésben, kissé sérült.
Az ellenzék vívmányai. Budán, 1869. Magy. Kir. Egyetemi Ny. [8] 70 p. A kötet az 1867-es kiegyezés után létrejött ellenzék politikáját bírálja. Aranyozott gerincű modern
vászon-kötésben, kiadói papírborító belekötve