Fehér Géza (1890-1955): Kanitz Fülöp Félix. "A Balkán Kolumbusa" élete és munkássága. 1829-1904. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,1932, Franklin. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, térképekkel illusztrált. Első kiadás. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, kissé foltos, kopott gerinccel, tulajdonosi névbélyegzővel, néhol ceruzás aláhúzásokkal.
Sőrés János: Szent-Mihály (Bűdszentmihály) község története tekintettel ref. egyháza történetére. Debrecen, 1887, Városi Könyvnyomda. Újrakötött félvászon kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, belül a gerincnél kissé elvált, kopottas állapotban.
Patachich József: Történeti jegyzetek szabad királyi Pest városról. Pest, 1839, Trattner-Károlyi, 2+62 p. + 2 sztl levél Megviselt állapotban, a város litografált látképével, ((az oldal hiányos)
Sopron és Sopron vármegye ismertetője 1914-1934. Összeáll.: Horváth László, Madarász Gyula, Zsadányi Oszkár. Sopron, [1936], Székely és Társa. Aranyozott, címeres, dombornyomott egészvászon kötésben, kissé kopottas állapotban.
Olaszország remekei I-II. Olaszország táj-, és természeti szépségeinek, népviseleteinek, régiségeinek, műépítményeinek, műremekeinek gyűjteménye eredeti fényképek alapján. Két kötetben. A magyar kiadás szerkesztője Boross Vilmos. Budapest, é.n., Riegler József Ede Papírneműgyár Rt. Kiadói illusztrált egészvászon kötésben, gerincen kissé sérült, picit kopott, az I. kötet fűzése laza. fotókkal gazdagon illusztrálva. Jirak János Bécs jelzett könyvkötése. Folio
Radenich György (szerk.): Fejér vármegye és Székesfehérvár szab. kir. város. A mai Magyarország vármegyéinek általános ismertetője V. 1924. Kiadói szakadt papírborító, kopottas állapotban.
Erdélyi Gyula: Veszprém város története a török idők alatt. Veszprém, 1913, Egyházmegyei Könyvnyomda. Félvászon kötés, tulajdonosi bejegyzéssel, kissé kopottas állapotban.
Miskolc. Szerk.: Dr. Halmay Béla és Leszih Andor. Magyar Városok Monográfiája V. Bp., 1929, Magyar Városok Monográfiája Kiadóhivatala (Wodianer F. és Fiai-ny.), 553+(1) p. Számos szövegközi fekete-fehér illusztrációval. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, sérült, kissé kopott, foltos borítóval, tulajdonosi, ajándékozási bejegyzésekkel, aláhúzásokkal, az előzéklap hiányzik.