Baktay Ervin (1890-1963): A Pandzsáb. Az öt folyó országa. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin, 185+3 p.+ 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel.
Emléklapok a Miskolczi Ipartestület huszéves fennállásának évfordulója és a kebelében alakult iparoskör helyiségeinek ünnepélyes felavatása alkalmára. Szerk.: Pfliegler J. Ferenc, Holczer Ferenc. Az egyik szerkesztő, Pfliegler József Ferenc (1840-1922) által homoródszentpáli Szentpályi/Szentpáli István (1861-1924) Miskolc polgármestere (1902-1912), országgyűlési képviselő részére DEDIKÁLT példány. Miskolc, 1904., Forster, Klein és Ludvig, 90 p. Későbbi átkötött félvászon-kötés, javított kötéssel, bekötött elülső címlappal.
Csorba Zoltán: Miskolc és Borsod az irodalomban. Miskolc, 1942, a szerző kiadása (Fekete Pál és Társai-ny.), 160 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, nagyrészt szétvált fűzéssel, kijáró lapokkal. A szerző által aláírt példány!
Erdélyi könyvek tételben. 10 mű 13 kötetben: Szabó K. Sándor: Bevonulás Erdélybe 1940, Kövi Pál: Erdélyi lakoma, Moricz Zsigmond Erdély trilógia, Dsida Jenő: Versek, Hankó Vilmos: Székelyföld (reprint), Marczali Henrik: Erdély története (reprint), Tarnócz Márton: Erdély művelődése és története. Ódon Erdély 1-2, Szakolczay Lajos: Erdélyi ősz, Borsi Kálmán: A temesvári levente per,
Fejes Mihály: Az egri fürdők orvosi, 's helyeirási tekintetben. Eger, 2003, Segít a Város Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kisebb ragasztónyomokkal, hátoldalán sérüléssel. Megjelent 400 példányban. Az 1839-ben megjelent könyv reprint kiadása.
Szabó László: A jász etnikai csoport. (A jász etnikum és a jászsági műveltségi egység néprajza). Kandidátusi értekezés. Szolnok, 1979, (Szolnoki Nyomda), 183+(1) p. + XXIX t. + (1) p. Fekete-fehér ábrákkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 800 példányban.
Rosch Gábor: A hegyvidék épített öröksége II. Óvodák, általános és középiskolák, felsőfokú tanintézetek, egyházi épületek. Bp., 2013, Hegyvidéki Helytörténeti Gyűjtemény és Galéria. 169 p. Fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói papírkötés.