Books: Travelling, Local History

Number of items: 241

Bilkei Gorzó Bertalan: Szatmár vármegye nemes családjai. Nagykároly, 1910, Gál Samu (Pátria-ny.), 140 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, hiányos borítóval, ragasztott gerinccel, szétváló fűzéssel.
15000.

12 000 HUF
31,17
33,33
15001.

10 000 HUF
25,97
27,78
15002.

8 000 HUF
20,78
22,22
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban.   Számozott (170/133.), és a szerző által aláírt példány.
15003.

9 000 HUF
23,38
Zemplén vármegye és Sátoraljaújhely r. t. város. In: Borovzsky Samu: Magyarország vármegyéi és városai. Bp., Apollo. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon kötés, gerinc levált, színezett lapszélek, viseltes állapotban.
15004.

8 000 HUF
20,78
22,22
18
15005.

6 000 HUF
15,58
16,67
Solymossy Sándor: Uti rajzok. Képek Boszniából, Horvátországból és Dalmáciából. Bp.,1901, (Pesti Könyvnyomda Rt.), 4+244+1 p. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzésekkel a címlapon./  Solymossy, Sándor: Travelogue. Pictures from Bosnia, Croatia, and Dalmatia. Gilt linen-binding, with coloured page edges, with little bit spotty pages, with notices on the title page. In Hungarian language.
15006.

6 000 HUF
15,58
16,67
Kerekes József: Az egerkörnyéki barlangvidék kialakulása. Különlenyomat a Barlangkutatás 1938. XVI. köt. 1. füzetéből. A szerző DEDIKÁLT példány. Bp., 1938., (Mérnökök Nyomdája-ny.), 89-139 p.+1 (kihajtható panoráma fotó) t. Szövegközti illusztrációkkal. + 3 melléklettel. Kiadói papírkötés, a szövegben tollas javításokkal.
15007.

2 000 HUF
5,19
5,56
cca 1910 Dubrovnik Ragusa. Éditeurs: B. Weiss. Mali Umjetnicki Salon - Petit Salon dArt, Dubrovnik Ragusa. Raguse, Petit Salon Weiss, 12 (fénnyomat) t. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal./   cca 1910 Dubrovnik Ragusa. Éditeurs: B. Weiss. Mali Umjetnicki Salon - Petit Salon dArt, Dubrovnik Ragusa. Raguse, Petit Salon Weiss, 12 (heliogravures) t. Paperbinding, with little tears on the cover.
15008.

cca 1910 Dubrovnik Ragusa. Éditeurs: B. Weiss. Mali Umjetnicki Salon - Petit Salon d'Art, Dubrovnik Ragusa. Raguse, Petit Salon Weiss, 12 (fénnyomat) t. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal./ cca 1910 Dubrovnik Ragusa. Éditeurs: B. Weiss. Mali Umjetnicki Salon - Petit Salon d'Art, Dubrovnik Ragusa. Raguse, Petit Salon Weiss, 12 (heliogravures) t. Paperbinding, with little tears on the cover.

5 000 HUF
12,99
13,89
15009.

3 800 HUF
9,87
10,56
15010.

6 000 HUF
15,58
16,67
15011.

3 600 HUF
9,35
10,00

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF

News

Auction 420:
Viewing: from 14 June to 23 June
Payment deadline is 8 July

  Events

  • Mon-Wed: 10-17
  • Thurs 10-19
  • Fri: closed

© 2011-2022 Darabanth Philatelic and Numismatic Auctions Co., Ltd.