Books: Travelling, Local History

Number of items: 241

Woerls Reisehandbücher útikönyvek, 27 kötet. Würzburg-Wien-Leipzig, Woerls Reisebücherverlag. Kihajtható térképekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, vegyes, többnyire sérült állapotban, közte hiányos is. Intézményi bélyegzőkkel.
15024.

Woerl's Reisehandbücher útikönyvek, 27 kötet. Würzburg-Wien-Leipzig, Woerl's Reisebücherverlag. Kihajtható térképekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, vegyes, többnyire sérült állapotban, közte hiányos is. Intézményi bélyegzőkkel.

2 800 HUF
7,57
8,24
Griebens Reiseführer útikönyvek, 8 kötet: Köln; Köln und Umgebung; Wintersport in Tirol; Karlsbad und Umgebungen; Kiel und Umgebung; Karlsbad und Umgebungen (Goldschmidts Reisebücher); Säschische Schweiz; Genua. Berlin, 1890-1932, Albert Goldschmidt. Kihajtható térképekkel. Német nyelven. Kiadói papírkötés, vegyes, kissé viseltes, dohos állapotban, intézményi bélyegzőkkel.
15025.

2 000 HUF
[Pfizenmayer, Eugen Wilhelm (1869-1941)] E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1931], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 206 p. + 23 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon sorozatkötésben, a borítón kisebb kopásnyomokkal.
15026.

2 000 HUF
[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az Észak csillaga.(Stella Polare). Az Északi sarktengeren 1899-1900. Ford.: Dr. Darvai Móric. I. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Szövegközi fekete-fehér képekkel és oldalszámozáson kívüli képtáblákkal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, több helyen hiányzó lapokkal.
15027.

[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".("Stella Polare"). Az Északi sarktengeren 1899-1900. Ford.: Dr. Darvai Móric. I. köt. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1904], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Szövegközi fekete-fehér képekkel és oldalszámozáson kívüli képtáblákkal illusztrálva. Kiadói gazdagon aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, több helyen hiányzó lapokkal.

2 000 HUF
Bergman, Sten: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Ford.: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1934], Franklin-Társulat, 221+(3) p. + 32 t. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói gazdagon aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval.
15028.

1 800 HUF
Marc Alexander: The Scottisch Castles Story. Stroud, 2014., The History Press. Angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés
15029.

3 400 HUF
9,19
10,00
James Crawford: Scotlands Landscapes. The national collection of aerial photography. Edinburgh, 2012., Royal Commission on the Ancient Historical Monuments of Scotland. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés
15030.

James Crawford: Scotland's Landscapes. The national collection of aerial photography. Edinburgh, 2012., Royal Commission on the Ancient Historical Monuments of Scotland. Gazdag képanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötés

3 200 HUF
8,65
9,41
dr. vitéz Házi Jenő: XVI. századi magyarnyelvű levelek Sopron sz. kir. város levéltárából. Sopron, 1928, Székely és Társa-ny., XXXIX+289 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, szétvált állapotban, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
15031.

2 000 HUF
Dr. Thirring Gusztáv: Sopron házai és háztulajdonosai 1734-től 1939-ig. Sopron, 1941, Sopron Szab. Kir. Város (Székely és Társa-ny.), XVIII+293 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, részben szétvált állapotban, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
15032.

1 600 HUF
11
Horváth István: Finnországi napló. Bp., 1943, Levente Hírközpont (Cegléd, Garab József-ny.), 52 p. Kiadói tűzött papírkötés. + A zirci járási leventeparancsnokság levele a kiadvány terjesztésének tárgyában, korabeli másolat
15033.

1 600 HUF
Magyar Zoltán - Varga Norbert: Három szem klokocska. Egy gömöri pásztor hiedelemvilága és történetei. Örökség. Bp., 2006., Gondolat - Európai Folklór Intézet. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15034.

2 400 HUF
15035.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF