Books: History

Number of items: 226

Pethő Sándor: Világostól Trianonig. A mai Magyarország kialakulásának története. Bp., 1925, Enciklopédia. Második kiadás. Kiadói egészvászon kötés, A gerinc szakadozott, kissé laza kötés.
15680.

2 400 HUF
Tolnainé Kassai Margit: Óvoda az óvóhelyen. Feljegyzések a Sztehlo-gyermekmentésről. Tények és Tanúk. Bp., 2020., Magvető. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15681.

2 400 HUF
Strabón: Geógraphika. Bp., 1977, Gondolat. 15 színes térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
15682.

4 000 HUF
Kossuth Lajos iratai összevont népies kiadásban. Szerk.: Helfy Ignácz. Bp., 1885., Athenaeum, 1 (Címkép, Kossuth Lajos arcképe) t+724 p.+20 (fekete-fehér képtáblák) t. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címfelirattal, laza címlappal.
15683.

1 000 HUF
Hárs Gábor: Egy túlélő naplója I-II. Bp., 2018, Szerzői. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötésekben. A szerző kettős dedikációjával.
15684.

2 400 HUF
Pótó János: Az emlékeztetés helyei. Emlékművek és politika. A szerző által által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált! Bp., 2003, Osiris. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
15685.

3 400 HUF
9,19
10,00
II. világháborúval kapcsolatos könyvek: Fehér Lajos: Harcunk Budapestért Bp., 1945. Szikra, Darvas József? Város az ingoványon, Bp., 1949. Szikra, Kivel mi történt. Riportlexikon a sorsforduló szereplőiről és vértanuiról. Sérült lapokkal., Tóth Sándor: A szövjet hadsereg felszabadító hadműveletei hazánkban. Bp., 1955. Szikra. Kiadói papírkötés. Nagyrészt jó állapotban
15686.

3 200 HUF
8,65
9,41
Eric R. Wolf: Európa és a történelem nélküli népek. Ford.: Makai György. Bp., 1995., Akadémiai Kiadó-Osiris-Századvég. Kiadói kartonált papírkötés.
15687.

3 000 HUF
Kürenberg, Joachim von: Mire a falevelek lehullanak. II. Vilmos császár élete és kora. Bp., 1943, Pharos. Korabeli vászonkötésben, jó állapotban
15688.

2 600 HUF
7,03
7,65
Izsák Lajos-Pölöskei Ferenc-Romsics Ignác- Urbán Aladár: Magyar miniszterelnökök. 1848-2002. Bp., 2002., Kossuth. Gazdag fekete-fehér képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötés, az elülső szennylap hiányzik.
15689.

3 000 HUF
Marija Makarovic: Slovenska ljudska nosa. Ljubljani, 1971,Zalozba Centralnega zavoda za napredek gospodinjstva. Szlovén nyelven. Mellékletekkel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt, javított papír védőborítóban.
15690.

1 000 HUF
Acsády Ignác: A Rákócziak kora. Magyarország története I. Lipót és I. József korában. ˛[Magyar Nemzet Története sorozat 7. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp., 1898, Athenaeum], 684 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
15691.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF