Books: History

Number of items: 226

Hitler Adolf: Harcom. (Mein Kampf.) Két kötet egybekötve. I. köt.: Beszámoló. II. köt.: A nemzeti szocialista mozgalom. Fordították: Kolbai Pál, Lintner Antal, Szakáts István. Bp., 1941, Centrum, 1 (címkép, Adolf Hitler fekete-fehér portré fotója) t. +476+4 p. V. kiadás. Átkötött modern kemény-kötés, a címkép javított, a címlap és az azt követő oldal felső sarkán egészen apró sérüléssel, egy-két kissé foltos lappal. Rendkívül szépen újrakötött példány.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15608.

18 000 HUF
48,65
52,94
19
A románok története, különös tekintettel az erdélyi románokra. Szerk.: Gáldi László, Makkai László. A Magyar Történelmi Társulat könyvei VI. [Bp., 1941], Magyar Történelmi Társulat, (Franklin-ny.), 428 p., 7 t. (fekete-fehér képtáblák) + 1 t. (kihajtható térkép). Oldalszámozáson belül szövegközi és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói félvászon-kötés.
15609.

15 000 HUF
40,54
44,12
15610.

40 000 HUF
108,11
117,65
15611.

10 000 HUF
27,03
29,41
Gudenus János József: A magyarországi főnemesség XX. századi genealógiája I-V. kötet. Bp., 1990-1998, Natura-Tellér Kft-Heraldika. Kiadói műbőr kötések, kiadói papír védőborítóban és Kiadói kartonált papírkötések.
15612.

24 000 HUF
64,86
70,59
Rumänische Landkartenfäschungen, Bp., 1940, Athenaeum + Die Rumänische Bodenreform in Siebenbürgen, Bp., 1940, Athenaeum, német nyelven, térképekkel, kiadói papírkötésben
15613.

5 000 HUF
Rumänische Ethnographische Landkarten und Ihre Kritik, Bp., 1942, Staatswissenschaftliches Institut, német nyelven, térképekkel, kiadói papírkötésben
15614.

5 000 HUF
Mandler Dávid: Kelet és Nyugat mezsgyéjén. Vámbéry Ármint és a Brit Birodalom. Bp.,2014,Múlt és Jövő. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15615.

5 000 HUF
Vámbéry Rusztem: Eretnek magyarázatok a nacionalizmusról. Korszerű magyar írások. [Bp.], 1936., Viktória. Kiadói papírkötés.
15616.

2 800 HUF
7,57
8,24
Berényi Zsuzsanna Ágnes: Szabadkőművesi páholyneveink 1991-ig. Magyar Névtani Dolgozatok 114. Bp., 1992., ELTE Magyar Nyelvészeti Tanszékcsoport Névkutató Munkaközössége. Kiadói papírkötés. Megjelent 350 példányban. Ritka!
15617.

5 000 HUF
Benedek Szabolcs: A szabadkőművesség eredete. A hermetikus hagyományoktól az első nagypáholyig. Bp., 2006., Pont Kiadó. Kiadói papírkötés.
15618.

5 000 HUF
Berényi Zsuzsanna Ágnes: Kossuth Lajos és a szabadkőművesek. [Bp.], 2002, Argumentum. Kiadói papírkötés.
15619.

5 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF