Gyomlay Gyula: Bölcs Leo taktikája, mint magyar történeti kútforrás. Bp., 1902., MTA, 69+3 p.
Darkó Jenő: Bölcs Leo taktikájának hitelessége magyar történeti szempontból. (Székfoglaló.). Bp., 1902., MTA, 121+3 p. Átkötött modern kartonált papírkötés.
Miskolci Parthenon-tanulmányok 5 füzete: Révay József: Ókori író - mai olvasó, 2. sz. (2 db); Németh György: A peloponnésosi háború, 3. sz.; Kritiasz: A lakedaimoniak állama, Xenophón: A lakedaimoniak állama, Ford.: Németh György, 4. sz.; Hegyi Dolores: Görögország története az archaikus és a korai klasszikus korban, 5. sz. Bp.-Miskolc, 1990-1991, MBE. Reprint kiadás. Kiadói papírkötés.
dr. Veress Ferenc + dr. Koleszár László: Az Erdélyi Múzeum egyesület emlékkönyve. Cluj, 1935 Erdélyi Múzeum Egyesület. Kiadói papírkötésben kis sérüléssel, folttal
Bárdossy László: Magyar politika a mohácsi vész után. Bp., 1992, Holnap Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. Az 1943-as kiadás reprintje.
S. Bokor Malvin: Árpádvér. Történelmi regény. K. Sávely Dezső képeivel. Bp.,én.,Szent István-Társulat. Második kiadás. Kiadói kopott félvászon-kötés, az alsó táblán sérüléssel.
Szemelvények Thukydidesből. Ford.: Szilasi Móricz. Bp., 1908., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), XII+253 p.+2 (kétoldalas térképek, az egyik színes) t. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, benne számos aláhúzással, lapszéli jegyzetekkel.
Mikó Imre: Huszonkét év. Az erdélyi magyarság politikai története 1918. december 1-től 1940. augusztus 30-ig. h.n., 1988, Optimum, 326+VIII p. Reprint kiadás. Kiadói kissé kopott egészvászon-kötés.
Lovag Zsuzsa: A magyar koronázási jelvények. Bp., 1986, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Dán Ofry: Egy évszázad tanúja. A Dr. Hermann Dezső- dosszié. Bp., 2001, Makkabi. Második kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által DEDIKÁLT példány.