Books: History

Number of items: 182

Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p. Elejére bekötve egy lap, A Budapesti Közptonti Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. Tisztelettel az olvasónak felirattal. Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel. Kopott borítóval, szétvált, a borítón több szakadással.
15708.

Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p. Elejére bekötve egy lap, 'A Budapesti Közptonti Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. Tisztelettel az olvasónak' felirattal. Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel. Kopott borítóval, szétvált, a borítón több szakadással.

900 HUF
2,43
2,65
Shimon Applebaum: Archaeology in Israel. Jeruzsálem, 1959, Israel Digest. 27p. Angol nyelven. Kihajtható térkép melléklettel. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, borítón apró foltokkal.
15709.

800 HUF
A jelenkortörténet útjai 2. Politika és mindennapok. Miskolc, 2007., Miskolci Egyetem, Bölcsészettudományi Kar Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszék. Kiadói papírkötés.
15710.

800 HUF
A nürnbergi per vádbeszédei. Bp., 1955., Szikra. A borító Varsányi Pál grafikáival. Kiadói kopott papírkötés, volt könyvtári példány.
15711.

1 600 HUF
N. Kiss István: Magyar mértéktörténeti bibliográfia (1499-1987). Bp., 1988. MTA. Kiadói papírkötésben
15712.

800 HUF
Róth Miklós, Szerdahelyi Szabolcs: Kádár bűnös. (Bp.), 2007, Magyarok Világszövetsége. 252 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé foltos lapélekkel. Róth Miklós szerző által DEDIKÁLT példány.
15713.

800 HUF
15714.

5 500 HUF
14,86
16,18
Kubler, George: Az idő formája. Megjegyzések a tárgyak történetéről. Bp., 1992., Gondolat. 226 p. Kiadói papírkötés, néhány lap kissé foltos.
15715.

3 000 HUF
Varga Domokos György: A váratlan tanú. 1992. október 23. Véletlen vagy összeesküvés? Bp., 1995, ESÁ Média Bt. 120 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány. Megjelent 3000 példányban.
15716.

1 200 HUF
15717.

2 200 HUF
5,95
6,47
15718.

2 600 HUF
7,03
7,65
4 db separatum történelmi, helytörténeti témákkal: Vidinszky Emőke: Borsod-Abauj -Zemplén megyer helységneveinek rendszere, Komáromy József: A történelmi település szerkezeti és formaváltozásai Miskolc belvárosának helyrajzi térképén. I Erdélyi: Nándor Fettich 1900-1971, Mongolisch-Ungarische Archeologische Forschungen in der Mongolei.
15719.

800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF