Dr. Louis Nékám: The Cultural Aspirations of Hungary : From 896 to 1935. Bp., 1935, Central Committee of the Budapest Thermal Baths and Health Resorts. 319 p. Elejére bekötve egy lap, 'A Budapesti Közptonti Gyógy- és Üdülőhelyi Bizottság. Tisztelettel az olvasónak' felirattal. Fekete-fehér és néhány színes képpel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötésben, borítón dombornyomott címerekkel. Kopott borítóval, szétvált, a borítón több szakadással.
A jelenkortörténet útjai 2. Politika és mindennapok. Miskolc, 2007., Miskolci Egyetem, Bölcsészettudományi Kar Új- és Jelenkori Magyar Történeti Tanszék. Kiadói papírkötés.
Róth Miklós, Szerdahelyi Szabolcs: Kádár bűnös. (Bp.), 2007, Magyarok Világszövetsége. 252 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, kissé foltos lapélekkel. Róth Miklós szerző által DEDIKÁLT példány.
Szabó István: A magyarság életrajza. Magyar Történelmi Társulat könyvei VIII. Budapest, [1941], Magyar Történelmi Társulat (Franklin-ny.). 276 p. Kiadó félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Varga Domokos György: A váratlan tanú. 1992. október 23. Véletlen vagy összeesküvés? Bp., 1995, ESÁ Média Bt. 120 p. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. A szerző által DEDIKÁLT példány. Megjelent 3000 példányban.
4 db separatum történelmi, helytörténeti témákkal: Vidinszky Emőke: Borsod-Abauj -Zemplén megyer helységneveinek rendszere, Komáromy József: A történelmi település szerkezeti és formaváltozásai Miskolc belvárosának helyrajzi térképén. I Erdélyi: Nándor Fettich 1900-1971, Mongolisch-Ungarische Archeologische Forschungen in der Mongolei.