Books: History

Number of items: 182

Banner János - Jakabffy Imre: A Közép-Dunamedence régészeti bibliográfiája 1960-1966. Összeáll.: Jakabffy Imre. Bp., 1968, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
15660.

2 400 HUF
Ortutay István: József főherceg élete. Szeged, 1915., Engel Lajos, 220+4 p. A lapszámozáson belül 17 képpel. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
15661.

1 600 HUF
Herodotos történeti könyvei I-III. kötet. Fordította, bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta Geréb József. Görög és Latin Remekírók. Bp., 1892, Franklin, Mindhárom kötet egybekötve, így komplett. Félvászon kötés, megerősített kötéssel, helyenként ceruzás aláhúzásokkal. Árpástói marosszéki-szabédi Székely Pál (1891-1974) bányamérnök címeres ex librisével és tulajdonosi névbejegyzésével.
15662.

3 000 HUF
Peter Spufford: Hatalom és haszon. Kereskedők a középkori Európában. Bp., 2007, Scolar. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval. .
15663.

2 800 HUF
7,57
8,24
Szálasi Ferenc: Hungarizmus 1. A cél. Alapvető világnézeti tanulmányok és beszédek. Bp., 2000, Gede Testvérek. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
15664.

2 000 HUF
Láng János: A mitológia kezdetei. Bp., 1979. Gondolat. Kiadói vászonkötés, papír védőborítóval
15665.

3 000 HUF
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4 sz. Bp., 1944, Magyar Élet. 512 p + XLV t. + 2 (kihajtható táblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Első kiadás. Kiadói kissé foltos félvászon-kötés, kiadói foltos,kopott papír védőborítóban, volt könyvtári példány, kissé foltos lapélekkel.
15666.

3 000 HUF
15667.

2 400 HUF
Erdély öröksége. IV-VI. kötet. Bp.,1993-1994, Akadémiai Kiadó. Reprint! Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15668.

2 000 HUF
Az ezeréves Magyarország. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1939, A Pesti Hírlap Rt. (Légrády-ny.), 1200 p. + 1 t. (kihajtható, színes melléklet 2 db térképpel). Első kiadás. Számos szövegközi fekete-fehér képpel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott gerinccel.
15669.

2 800 HUF
7,57
8,24
15670.

6 000 HUF
15671.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF