Books: History

Number of items: 182

15672.

3 200 HUF
8,65
9,41
15673.

2 800 HUF
7,57
8,24
15674.

2 400 HUF
Diessenbach und Vogt: Illustrierte Weltgeschichte für das Volk III.-VII. kötetek. Leipzig, 1881-1883. Otto Spamer. Korabeli, kissé sérült egészvászon kötésben, / In slightly damaged full linen binding.
15675.

2 000 HUF
Taine Hippolit Adolf: Az angol irodalom története I-V. kötet. Fordította Csiky Gergely. Bp., 1881-1885, MTA. Kiadói egészvászon-kötésben, Hirháger-kötés, márványozott lapélekkel, kopott borítókkal, az V. kötet gerince sérült, névbejegyzésekkel.
15676.

2 400 HUF
Magyarországi boszorkány perek. 1529-1768. I. köt. Közreadja: Schram Ferenc. Kiadó. Bp., 1970, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban
15677.

1 600 HUF
Somorjai Ádám-Zinner Tibor: A Szabadság térről Washingtonon át a Vatikánba - és vissza. Mindszenty József bíboros, prímás, esztergomi érsek követségi levelezése az Apostoli Szentszékkel. 1956-1971. Veritas Könyvek 4. Bp., 2016., Veritas-Magy Napló. Kiadói kartonált papírkötés.
15678.

3 000 HUF
Elias Wideman:Icones illustrium heroum Hungariae. Wien, 1652, Bécs. Hírneves magyarok arcképcsarnoka. Rózsa György bevezető tanulmányával. Bp., 2004., Magyar Helikon. Fakszimile kiadás. Kiadói aranyozott műbőr-kötésben.
15679.

3 000 HUF
Bagyinszki Zoltán, Tóth Pál: Magyar várak. Debrecen, én., Tóth Könyvkereskedés és Kiadó Kft. Bagyinszki Zoltán fotóival, Kőnig Frigyes munkáival illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
15680.

3 000 HUF
Magyar Országos Levéltár: Kisebb családi és személyi fondok 4 kötete:  P. szekció. Kisebb családi és személyi fondok. I. köt. 1-444. törzsalapszámok. Áttekintő raktári jegyzék. Összeáll.: Bakács István és Dávid Lászlóné. Levéltári Leltárak 44. Megjelent 400 példányban. (1968.);   P. szekció. Kisebb családi és személyi fondok. III. köt. 650-1560. alaptörzsszámok. Összeáll.: Bakács István. Levéltári Leltárak 53. Megjelent 400 példányban. (1971.);   Kisebb családi és személyi fondok. V. köt. Repertórium. Szerk.: Pap Gáborné. Levéltári Leltárak 78. Megjelent 400 példányban. (1981.);   Kisebb családi és személyi fondok. VI. köt. Repertórium. Szerk.: Fazekas István. Megjelent 250 példányban. (1999.);   Bp.,1968-1999,Magyar Országos Levéltár. Kiadói papírkötések.
15681.

3 600 HUF
9,73
10,59
Grosz Ernő: Egyesült erővel II. A magyar könyvnyomdai munkásság története 1912-től 1937-ig. Bp., 1937, Magyarországi Könyvnyomdai Munkások Egyesülete, 223 p. + 16 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói kissé kopott aranyozott egészvászon-kötés.
15682.

3 000 HUF
Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei. Bp.,[1931], Könyvbarátok Szövetsége,(Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), 258 p. +16 t. Fekete-fehér egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
15683.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF