Books: Travelling, Local History

Number of items: 245

15048.

2 000 HUF
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: Állatok, emberek és istenek. Beasts men and gods. Ford.: Sajó Aladár. Bp.,én., Franklin, 240 p.+1 (Ossendowski menekülésének útja Ázsiában, kihajtható térkép) t. Harmadik kiadás. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, javított, sérült gerinccel.
15049.

1 200 HUF
15050.

1 800 HUF
Balbo, Italo: Diadalmas szárnyak. A második olasz óceánrepülés. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, gerince kopott, belül a gerincnél a papír kissé szakadt, egyébként jó állapotban.
15051.

1 800 HUF
Baktay Ervin: A boldog völgy országa. Barangolások Kasmirban. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934],Franklin, 220+1 p. + 57 (fekete-fehér képtáblák) t.+2 (térképek) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott gerinccel
15052.

2 000 HUF
Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán.Fekete-fehér fotókkal illusztrált, térképekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott
15053.

800 HUF
Bánhidi Antal (1902-1994): A gerle 13 útja. - - útinaplója. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón és a gerincen kopásnyomokkal.
15054.

2 000 HUF
15055.

1 800 HUF
Gubányi Károly (1867-1935): Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1915],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt, 4+253+3 p.+12 (fekete-fehér képtáblák) t. Fekete-fehér fotókkal és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, 4 hiányzó képtáblával, a borítón kopásnyomokkal.
15056.

1 800 HUF
9
[Bergman, Sten (1895-1975)] Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Bp.,[1934], Franklin, 221+3 p. + 32 t. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
15057.

1 600 HUF
15058.

1 800 HUF
Stein Aurél (1862-1943): Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1908], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 (címkép, Stein Aurél arcképe) t.+XXIV+326 p.+10 (fekete-fehér képtáblák, közte 2 panoráma képpel.) t. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, a térkép-melléklet hiányzik.
15059.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF