Books: Travelling, Local History

Number of items: 245

15000.

18 000 HUF
48,65
52,94
Esztergom vármegye. A Magyarország Vármegyéi és Városai Központi Szerkesztő Bizottságának felügyelete alatt írták az esztergommegyei helyi munkatársak. Magyarország Vármegyéi és Városai. Bp.,[1906], Országos Monografia Társaság, XII+471 p.+1 (kihajtható térkép) t. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, kissé sérült gerinccel, a színes műmelléklet hiányzik (Az esztergomi várhegy), intézményi bélyegzőkkel.
15001.

22 000 HUF
59,46
64,71
15002.

7 000 HUF
18,92
20,59
15003.

5 000 HUF
Jankovich B. Dénes - Makkay János - Szőke Béla Miklós: Békés megye régészeti topográfiája. 2.: A szarvasi járás. IV/2. Szerk.: Makkay János. Magyarország régészeti topográfiája. 8. köt. Bp., 1989, Akadémiai Kiadó, 501 p.+3 (kihajtható táblák) t. +91 (fekete-fehér képtáblák) t.+ 6 (térkép-mellékletek, 6 térkép, 3 kétoldalas térképlapon) t. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Két többlet térkép melléklettel (3/4,5/6).
15004.

8 000 HUF
15005.

5 000 HUF
A Magas Tátra részletes kalauza. I-II. kötet. I. köt.: Szerk.: Vigyázó János, Szerk.: Hefty Gy. Andor. II. köt.: Szerk.: Vigyázó János, Mervay Sándor. Bp., 1914, Turistaság és Alpinizmus, 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+399+1 p.+9 sztl. lev. (Korabeli reklámok.); 9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+431+1 p.+9 sztl. lev.+10 t.(Kihajtható térképmelléklet.); Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötésben, kissé laza kötéssel, kissé kopott borítókkal, a II. köteten elülső borítója foltos, az I. kötetben hiányzó térkép-melléklettel, néhány foltos lapszéllel.
15006.

5 000 HUF
A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Hefty Gy. Andor, Vigyázó János, Mervay Sándor. II. kötet. Szerk.: Vigyázó János, Mervay Sándor. ;9 sztl. lev.(Korabeli reklámok, vasúti menetrend)+VIII+431+1 p.+9 sztl. lev.+10 t.(Kihajtható térképmelléklet.); Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, kihajtható térképekkel, korabeli hirdetésekkel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászonkötésben, Jó állapotban
15007.

5 000 HUF
A Magas Tátra részletes kalauza. Szerk.: Hefty Gy. Andor, Vigyázó János, Mervay Sándor. III. kötet: Hegymászókalauz. Szerk.: Dr. Komarnicki Gyula, Dr. Serényi Jenő. I. köt: Kriván-Csurbina-Lengyelnyereg. II. kötet: Kis-Viszoka-Kopahágó. III. kötet: Hátsó Barátcsorba-Liliowe. Függelék: Téli hegymászások. Bp., 1914, Turistaság és Alpinizmus,(Pécs, Wesely és Horváth-ny.),; 9 sztl. lev.+XXXII p. +7 sztl. lev.+2+1-224;225-436,437-520+2 p. Fekete-fehér ábrákkal, táblázatokkal, gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászonkötésben, belül kissé sérült védőtokban egy hiányzó oldallal.
15008.

5 000 HUF
Erdélyi Nagyfejedelemség , Dalmátország, Galliczia-Királyság, Európai Török birodalom, és Görögországnak rövid földleirása. Pozsony, 1836., Bucsányszky Alajos, 57+3 p. Papírkötésben, a címlap és az utolsó lap hiányzik, a címlapot és az utolsó lapot kézzel írva pótolták, possessori és ajándékozási sorokkal, hiányzó térképekkel.(!)
15009.

4 800 HUF
12,97
14,12
15010.

6 000 HUF
15011.

4 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF