Hallgass Jenő Zoltán (Olaszország) szobrászművész kiállítása. Kulturális Kapcsolatok Intézete kiállítóterme 1978. augusztus 17 - szeptember 10. kiállítási katalógus. Kiadói papírkötés, műanyag borítóval, külső borítólapon kisebb sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Szergej Mihajlovics Eisenstein: A filmrendezés művészete. Válogatott tanulmányok. Bp,1963, Gondolat. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Egészvászon kötésben, jó állapotban. Megjelent 2000 példányban.
Nékám Lívia: Meisseni porcelán a Budapesti Iparművészeti Múzeum gyűjteményében. Bp., 1980, Corvina. Szelényi Károly színes és Wagner Richárd fekete-fehér fotóival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban.
Szabadfalvi József: Fazekas István és a nádudvari fazekasság. A népművészet mesterei. Bp., 1982, Corvina .Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban.
1978 Kunvári Lilla szobrászművész gyűjteményes kiállítási katalógusa. A művész, Kunvári Lilla (1897-1984) által dedikált. + Petrás István (1904-1980) fotóművész 12 db fotója Kunvári Lilla munkáiról, a hátoldalakon feliratozva, a fotók nagyrészén a művész sajátkezű soraival, aláírásaival, 18x24 cm és 17x17 cm közötti méretben
Vásárhelyi Z. Emil: Erdélyi művészek. Az Erdélyi Szépmives Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Illusztrált. Kolozsvár, Erdélyi Szépmives Céh, 1935. Festett bőrkötésben, sérült címlappal.
B. Bobrovszky Ida: A XVII. századi mezővárosok iparművészete (Kecskemét, Nagykőrös, Debrecen). Bp., 1980, Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
Vincze András metszetei. Szerk.: Nagy Károly. Szeged, 1984, Szeged Megyei Városi Tanács V. B. Művelődésügyi Osztálya. Tandi Lajos előszavával. 16 db metszet, kissé viseltes kiadói papírmappában, hiánytalan.