Books: Architecture, Art

Number of items: 200

16590.

140 000 HUF
378,38
411,76
16591.

100 000 HUF
270,27
294,12
16592.

18 000 HUF
48,65
52,94
Neue Sensibilität. Ungarische Malerei der 80er Jahre. Összefoglaló munka a korszak legkiválóbb festőművészeiről. Illusztrált. Stuttgart, 1987., Galerie der Stadt Esslingen és Beatrix Wilhelm. Kiadói papírkötésben.
16593.

18 000 HUF
48,65
52,94
Madách-könyvtár 1-5. köt. Szerk.: Gróf Károlyi István és Pünkösti Andor.   1. Pirandello: IV. Henrik. Tragédia 3 felvonásban. Ford.: Antonio Widmar. Bp.,1941, Kalász, 1 (címkép) t.+ 123+5 p.+ 6 (fekete-fehér fotók) t.;   2. Konstantin Sztaniszlavszki: Életem. Ford.: Staud Géza. Bp.,1941, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 1 (címkép) t.+234+2 p.+ 3 (fekete-fehér fotók) t.;   3. August Strindberg: A bűnbak. Regény. Ford.: Semjén Gyula. Bp.,1941, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 144 p.;   4. Felkai Nero. Színmű 3 felvonásban, 8 képben. Gyula. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.),1 (címkép) t.+144 p.+ 5 (fekete-fehér fotók) t. Két helyen kijáró lapokkal (2-15 o. és 96-113 o.);   5. Ifj. Horváth István: Örök színház. Korszerű rendezés. A szegedi Hamlet. Sík Sándor előszavával. Hont Ferenc bevezető tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Hont Ferenc. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 1 (címkép) t.+268+4 p.+17 (fotók, közte egy színes) t. A könyvdíszek Dallos Hanna munkái. A két ex librist Haranghy Jenő rajzolta. ... E könyvből a fűzött példányokon kívül 300 kötött példány és 50 számozott, ugyancsak kötött példány készült famentes papíron. A könyvek kötését a Kner Erzsébet könyvkötő műhely készítette. Számozatlan példány.;   Kiadói félvászon sorozat-kötés, a 4. kötet kijáró lapjait és néhány kisebb foltos leszámítva jó állapotban.
16594.

Madách-könyvtár 1-5. köt. Szerk.: Gróf Károlyi István és Pünkösti Andor. 1. Pirandello: IV. Henrik. Tragédia 3 felvonásban. Ford.: Antonio Widmar. Bp.,1941, Kalász, 1 (címkép) t.+ 123+5 p.+ 6 (fekete-fehér fotók) t.; 2. Konstantin Sztaniszlavszki: Életem. Ford.: Staud Géza. Bp.,1941, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 1 (címkép) t.+234+2 p.+ 3 (fekete-fehér fotók) t.; 3. August Strindberg: A bűnbak. Regény. Ford.: Semjén Gyula. Bp.,1941, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 144 p.; 4. Felkai Nero. Színmű 3 felvonásban, 8 képben. Gyula. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.),1 (címkép) t.+144 p.+ 5 (fekete-fehér fotók) t. Két helyen kijáró lapokkal (2-15 o. és 96-113 o.); 5. Ifj. Horváth István: Örök színház. Korszerű rendezés. A szegedi Hamlet. Sík Sándor előszavával. Hont Ferenc bevezető tanulmányával. Sajtó alá rendezte: Hont Ferenc. Bp.,1942, Madách Színház-Új Színház Kft.,(Kalász Könyvkiadó Rt.-ny.), 1 (címkép) t.+268+4 p.+17 (fotók, közte egy színes) t. "A könyvdíszek Dallos Hanna munkái. A két ex librist Haranghy Jenő rajzolta." ... "E könyvből a fűzött példányokon kívül 300 kötött példány és 50 számozott, ugyancsak kötött példány készült famentes papíron. A könyvek kötését a Kner Erzsébet könyvkötő műhely készítette". Számozatlan példány.; Kiadói félvászon sorozat-kötés, a 4. kötet kijáró lapjait és néhány kisebb foltos leszámítva jó állapotban.

3 000 HUF
Molnos Péter (szerk.): A csábítás fegyvere - Divat, stílus és öltözködés száz év magyar festészetében. Bp., 2018, Kieselbach. 397p. Fekete-fehér és színes képekkel, többek közt Batthyány Gyula, Bortnyik Sándor, Scheiber Hugó, Vaszary János, Czene Béla műveinek reprodukcióival nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőbortóval, jó állapotban.
16595.

5 000 HUF
16596.

5 000 HUF
Szőnyi Ottó: Régi magyar templomok. Alte Ungarische Kirchen. Anciennes Églises Hongroises. Hungarian Churches of Yore. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága-Magyar Könyvbarátok, Királyi Magyar Egyetemi Nyomda. Magyar, angol, német és francia nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben,szép állapotban
16597.

3 800 HUF
10,27
11,18
Rados Jenő: Magyar oltárok. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+2 p.+CLXXI t.+2 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kissé kopott borítóval,
16598.

2 000 HUF
16599.

4 000 HUF
16600.

4 000 HUF
Kolozsváry Marianna: Csak tiszta forrásból. Hagyomány és absztrakció Korniss Dezső (1908-1984) művészetében. Bp., 2018, Magyar Nemzeti Galéria. 335p. Nagyon gazdagon illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, újszerű állapotban, zsugorfóliában.
16601.

3 600 HUF
9,73
10,59

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF