Books: Architecture, Art

Number of items: 200

Ifj. Gyergyádesz László: Kecskemét szecessziós építészete - I. Modern és magyaros. Secession architecture - Modern and Hungarian. Kecskemét, 2019, Kecskeméti Lapok Kft - Kecskeméti Katona József Múzeum. 111p. Magyar és angol nyelven. Fekete-fehér és színes képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés.
16602.

2 400 HUF
16603.

2 000 HUF
János Mattis Teutsch and the Hungarian Avant-Garde 1910-1935, Berlin, April 20 - July 20 2002. in Association with MissionArt Galéria, Louis Stern Fine Arts. 127p. Angol nyelven. Színes és fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált kiállítási katalógus, Mattis Teutsch János munkái mellett többek közt Scheiber Hugó, Kádár Béla, Moholy-Nagy László, Molnár Farkas, Bortnyik Sándor, Kassák Lajos, Uitz Béla, Tihanyi Lajos alkotásainak reprodukcióival. Kiadói papírkötés.
16604.

2 200 HUF
5,95
6,47
10
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. I. kötet. A kalotaszegi magyar nép művészete. Bp., 1907, Franklin-Társulat. 286 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
16605.

3 000 HUF
10
Malonyay Dezső: A magyar nép művészete. V. kötet. Hont, Nógrád, Heves, Gömör, Borsod magyar népe. A palócok művészete. Bp., [1922], Franklin-Társulat. 333 p. Kiadói egészvászon-kötés, javított borítóval, helyenként szakadozott.
16606.

3 000 HUF
16607.

4 400 HUF
11,89
12,94
Majoros Valéria Vanília: Farkasházy. Bp., 2005. Glória. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval 256p.
16608.

3 000 HUF
16609.

6 000 HUF
Építőipari és műszaki kézikönyv a hároméves terv szolgálatában. (VII. köt.) Szerk.: Marczali Marcell. Bp., 1948, Szikra-ny. Kiadói kopott, foltos aranyozott félvászon-kötés,
16610.

1 800 HUF
1939 Építőipari és műszaki útmutató és címtár. 1939. Király Kálmán székesfővárosi tanácsnok előszavával. Összeáll.: Marczali Marcel. Bp., 1939, Építőipari és Műszkai Utmutató és Címtár. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
16611.

1 600 HUF
16612.

2 000 HUF
Fáy Aladár: A magyarság díszítő-ösztöne. [Bp., 1941.], Turul,(Jövő-ny.), 127 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kissé kopott, kissé foltos félvászon-kötés, kiadói hiányos papír védőborítóban.
16613.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
over 1.000.000 HUF 100.000 HUF